G. K. Firması Tarım Teknopark'ta Yerini Alacak

Organik zirai ilaç yatırımı amaçlı incelemelerde bulunmak üzere Malatya'ya gelen Güney Koreli Elowin firması yetkilileri, Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hamit Aygül'ü makamında ziyaret etti.

G. K. Firması Tarım Teknopark'ta Yerini Alacak Malatya Haber

Güney Kore ilaç firması Elowın yetkilileri Kyung Koo ve Ki Hoon Park, organik zirai ilaç üretimi yapabilmek için incelemelerde bulunmak üzere Malatya'ya geldiklerini, bu kapsamda ziyaretlerde bulunduklarını söylediler. Firma yetkilileri, Hamit Aygül'e ziyaret amaçları ve yatırım yapmak istedikleri konu hakkında bilgi verdiler.

Ziyaret esnasında açıklamada bulunan Hamit Aygül, "Kayısımızın üretim sürecinde kullanılmak üzere organik ilaç üretimi yapmak ve ilimiz Tarım Teknoparkı'nda yer almak amacıyla ilimize gelen firma yetkilileri inşallah olumlu sonuç elde ederler ve ilimize faydalı bir yatırım kazandırmış olurlar" dedi. Aygül, ziyaretlerinden dolayı Elown firması yetkililerine teşekkür ederek, el dokuması halı çanta hediye etti. 


ORGANİK ZİRAİ İLAÇ YATIRIMI İÇİN MALATYA'YA GELEN GÜNEY KORELİLLER ANLAŞMA İMZALADI

Organik zirai ilaç yatırımı için incelemelerde bulunmak üzere Malatya'ya gelen Güney Koreli Ecowin firması yetkilileri, önce ilaçlarının Türkiye disbrütörlüğünü verirken, sonra ise Malatya'ya yatırım yapma konusunda prensip anlaşmasına vardılar.

Güney Kore ilaç firması Ecowin yetkilileri Kyung Koo ve Ki Hoon Park, organik zirai ilaç üretimi yapabilmek için Malatya'da 2 gün incelemelerde bulundular. Malatya Valisi Ulvi Saran'ın ilgisiyle Malatya'ya gelip inceleme yaptıktan sonra Fipa Ekoloıjik firması ile anlaşmaya vardılar. Anemon Otel'de düzenlenen anlaşma proğramında konuşma yapan Fipa Ekoloıjik firması yetkilisi Mustafa Akıncı yaptığı açıklamada, "Sayın valimizin ilgisiyle ilimize gelen ve 2 gün inceleme yapan Güney Koreli Ecowin firması yetkilileri ile organik zirai ilaç Türkiye Disbrütörlüğü konusunda anlaşmaya vardık. Ayrıca, bu firma ile Malatya'da organik zirai ilaç yatırımı yapılması konusunda prensip anlaşmasına vardık" dedi.

Güney Kore Ecowin firması yetkilsi Kyung Koo, "Malatya Valisi'nin daveti üzerine Malatya'ya geldik. İki gün incelemelerde bulunduk. Organik zirai ilaç yatırımı konusunda prensip anlaşmasına vardık" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 474
Bu Ay : 3118
Toplam : 3118

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom