300 Dönüme Hayvanat Bahçesi

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, "Karakavak'ta 300 dönüme botanik ve hayvanat bahçesi kuracağız" dedi.

300 Dönüme Hayvanat Bahçesi Malatya Haber

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya İnönü Üniversitesi Kampus Fm'de İnanç Kara Ölmeztoprak'ın hazırlayıp sunduğu Panorama programına katılıp canlı yayında soruları cevaplandırdı. Ermeni Mezarlığı, bekçi evi ve son dua yerindeki yıkımlar konusunda da bilgiler veren Başkan Çakır, bu konuda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la telefonda görüşüp gerekli bilgileri ilettiğinden de bahsetti. Başkan Çakır, kısa bir özgeçmiş bilgisi ile birlikte 1964 Darende doğumlu olduğunu, ilahiyat fakültesinde 1 yıl hazırlık okuduktan sonra okuldan ayrılıp, iktisat fakültesinde ön lisansını tamamladığını belirtti.

AK Parti'den önce siyasetle ilgisinin olmadığını beyan eden Çakır, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a İstanbul Belediye Başkanlığı yaptığı dönemden bu yana büyük bir sempati ve beğeni duyduğunu ifade etti.

Çakır, AK Parti'nin kuruluş aşamasında yönetim kurulunda, daha sonra il başkanlığı görevinde ve 2009 Mart ayında ise belediye başkanlığı adaylığı ile birlikte Malatya Belediye Başkanlığı görevinde bulunduğunu kaydetti. Beş yıldızlı Malatya sloganı ile yola çıkıldığını belirten Çakır, altyapısı, planlı büyüyen projeleri, sorun tespitleri, çözümleri ve yeşil alanları ile birlikte özlenen Malatya'ya doğru hızla ilerlendiğini ifade etti.

Büyükşehir mevzusunda; nüfus olarak belirtilen rakamı yakaladıklarını belirten Başkan Çakır, Malatya'nın bölgenin önemli merkezlerinden olacağını, sanayi açısından büyük bir atılım sağlandığını, modern tesislerin artışı ile birlikte İnönü Üniversitesi'nin de büyümesinin de şehre sosyal, ekonomik ve kültürel anlamda büyük bir katkısının olduğunu vurguladı.

Şehri tek merkezli yapıdan kurtarmanın trafik sorunlarını çözme konusunda önemli bir adım olacağını, yolların rahatlayacağını ve bu noktada önümüzdeki 5-6 yıl içerisinde hafif raylı sisteme geçileceğini beyan eden Çakır, Horata Vadisi Projesi'nden bahsetti. Başkan Çakır, "Az kaynakla büyük işler yapılmaktadır. Cazibe merkezlerimiz artacaktır ve tüm hizmetlerimizde şeffaflık, ortak katılım esastır"dedi.

Başkan Çakır, söyleşinin devamında, imara uygun hale getirilerek devam eden bir yapılaşmayı çok önemsediklerini belirterek, Karakavak Mahallesi'nde 300 dönümlük alandan bahsetti ve burada olabilecek botanik ve hayvanat bahçesi projelerinden detaylar sundu. Belediye Başkanlığı'ndan önceki dönemlerde yürüyüş, yüzme, halı saha maçları gibi sporlara vakit ayırdığını ama şu an yapamadığını söyleyen Başkan Çakır, Yeni Malatyaspor'un ardından Fenerbahçe'yi tuttuğunu belirtti.

Yeni Malatya Spor konusunda da görüşlerini dile getiren Çakır, "Yeni Malatya Spor'da sıkıntılı günler geçirildi ve devam eden bir süreç var. Bu konuda sadece belediyenin omuzlaması yeterli olmayacak. Destek bekliyoruz. Tek yürek olunması gerekiyor" diye konuştu.

Malatya Belediyesi'nin 17 dalda eğitim veren ve çok geniş bir kesime hitap eden bir sanat merkezinin olduğunu belirten Başkan Çakır, kültür merkezi ve aile danışma merkezi ile yaşam merkezli projelerin hayat bulduğunu ifade etti.

Cezmi Kartay Caddesi'nin durumu konusunda detaylı bilgiler vererek, son günlerde gerek yerel gerek ulusal medyada yer bulan Ermeni Mezarlığı, bekçi evi ve son dua yerindeki yıkımlar konusunda da bilgiler veren Başkan Çakır, bu konuda Başbakan Erdoğan ile telefonda görüşüp gerekli bilgileri ilettiğini de söyledi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 474
Bu Ay : 1097
Toplam : 1097

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom