Pırlanta Yerine Erik

Yaz aylarının gözde meyvesi erik, turfanda fiyatı ile el yakıyor. Kilogramı 650 TL'ye satılan erik, neredeyse asgari ücrete yakın fiyata alıcı bekliyor.

Pırlanta Yerine Erik Türkiye-Dünya

Antalya'nın Manavgat ilçesinde turfanda erik, kilogramı 650 TL'den alıcı bekliyor. Fiyatın yüksek olması nedeniyle 'tadımlık' olarak hazırlanan 3 eriğin bulunduğu kutu ise 25 TL olmasına karşın, vatandaşın sadece ilgisini çekiyor. Manav tezgahında eriği gören vatandaşlar, fiyatını öğrenince hayretlerini gizleyemiyor.

SEVGİLİLER GÜNÜNDE ERİK HEDİYE EDİN

Yılmaz Manav yetkilisi Arif Yılmaz, az sayıda da olsa müşterilerinden gelen talep üzerine erik getirdiklerini belirterek "Silifke'de yetişen eriğin büyük bölümü İstanbul'a götürülüyor. Biz de İstanbul'dan getirttik. Şu an fiyatı altın ve pırlanta ile yarışıyor. 14 Şubat Sevgililer Günü'nde sevgililere tek taş pırlanta yerine erik tavsiye ediyoruz" dedi.

Yılmaz, her türlü meyve ve sebzeyi müşterilerine sunmaya çalıştıklarını belirterek şöyle konuştu: "Türkiye'de bile bulunmayan bir çok meyve ve sebze bizde bulunuyor. Mevsimlik meyve ve sebzelerin yanında tropik meyve ve sebzeler, turfanda meyve ve sebzeler, yeşil taze baharat çeşitleri 4 mevsim bizde bulunuyor."

Şili'den gelen kirazın ardından yeşil eriği de vatandaşların talebi üzerine getirdiklerini belirten Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti: "Bazı vatandaşlarımızın ısrarı sonucunda birkaç kez diğer illerden kargo ile getirdiğimiz eriği az miktarda da olsa satışa sunduk. Fiyatının yüksek olduğunun bilincindeyiz. Ne var ki bu konuda bizim yapabileceğimiz bir şey yok. Bizden talepte bulunan müşterilerimiz için dışarıdan getirdiğimiz eriğin 3 tanesi 35 liraya malolmuştu ama biz 3 tanesini 25 liraya satışa sunduk."

FİYATI GERÇEKTEN BÖYLE Mİ?

Aysen Asakkaya isimli vatandaş tezgahta 650 TL'den satılan eriği görünce hayrete düştüğünü belirterek, "Fiyatı gerçekten böyle mi?" diye sordu. Manav yetkilisine erik alan olup olmadığını soran Asakkaya, "Özellikle hamile kadınların ilgisini çektiği' yanıtını aldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 125
Bu Ay : 1693
Toplam : 1693

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom