MEV Ailesi Genişledi

Malatya Eğitim Vakfı (MEV) Malatya Şubesi, Genç MEV üyelerini kamuoyuna tanıttı.

MEV Ailesi Genişledi Malatya Haber

Malatya Eğitim Vakfı (MEV) Malatya Şubesi, Genç MEV üyelerini kamuoyuna tanıttı.

Ülke genelinde ekonomiden yoksul, başarılı üniversite öğrencilerine burs vermek amacıyla kurulan Malatya Eğitim Vakfı Malatya Şubesi bünyesinde Genç MEV yönetimini oluşturarak, MEV ailesini daha da genişletti.

Genç MEV üyelerinin tanıtımı için Dede Korkut Parkı'nda bir yemek daveti verildi. Yemek davetine; Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, MEV Malatya Şube Başkanı Necdet Narin ve MEV Malatya Şubesi yönetim kurulu katıldı. Yemek davetinde MEV Malatya Şubesi Genç yönetimi de tanıtıldı.

"MEV ÖNEMLİ BİR MİSYONU ÜSTLENDİ"
Yemek davetinde bir konuşma yapan Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya Eğitim Vakfı'nın maddi durumu iyi olmayan öğrencilere burs vererek, önemli bir misyonu üstlendiğini söyledi. Bütün kötülüklerin temelinde cehaletin olduğunu belirterek, "Bütün kötülüklerin temelinde ve terörün temelinde baktığımız zaman cehalet yatıyor. Bunun önlenmesi içinde eğitime önem vermemiz, gençlerimizi okutmamız, okuma imkanı olmayan dar gelirli öğrencilerimize de burs desteğiyle onların okumasına katkı sağlamamız gerekiyor.

Burada MEV uzun yıllardır büyük bir misyonu üstlendi ve bu görevi bugüne kadar başarıyla getirdi. Malatya Şubemiz de bu anlamda çalışmalarını sürdürüyor. Hem ana kademenin, kadın kollarının ve yeni bu ekibe dahil olan gençlerin ben bu yapıya büyük bir güç vereceği kanaatindeyim" dedi. Eğitimin, toplumun refahı ve huzuru için büyük önem taşıdığına dikkat çeken Çakır, şunları söyledi:

"Gerçekten geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın dana donanımlı, topluma daha faydalı bireyler olmaları adına eğitimin önemini çok iyi biliyoruz. Bu açıdan ne kadar öğrencimize, okuma imkanı az olan öğrencimize ulaşabilirsek; onların okumasına vesile olabilirsek ne mutlu bize."

Çakır, MEV yönetimine çalışmalarında başarılar dileyerek, "Hiçbir çıkarı olmayan, gönülden eğitime katkı sağlayan MEV ailesini gönülden tebrik ediyoruz. Bu örnek davranışa, bütün Malatyalıların da sahip çıkmasıyla, burs katkılarıyla da büyümesini ben buradan çağrıda bulunmak istiyorum. MEV Yönetimine de bu güzel hizmetlerinde başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

"GELECEĞİ GENÇLERİMİZ VE KADINLARIMIZ İNŞA EDECEK"
Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ise, gençlerin ve kadınların sosyal aktivitelerde yer almalarının kendilerini çok gururlandırdığını belirterek, "Geleceği inşa edecek, gençlerimiz ve bayanlarımızdır. Bizim geleceğimizi inşa edecek gençlerimizi ve bayanlarımızı bu anlamda ticari faaliyetlerinin yanı sıra sosyal aktivitelerde de yer almaları bizleri umutlandırıyor ve gururlandırıyor. İnşallah bu oluşum Malatya için faydalı olur" diye konuştu.

Erkoç, alın terinin geride kaldığını artık bilgi terinin öne çıktığını vurgulayarak, "Geleceğimiz eğitime bağlı. Biz ne kadar çok burs verebilirsek, gençlerimizin dünya şartlarında eğitebilirsek ancak gelecekte söz sahibi olabiliriz. Her şeyin başının bilgi ve eğitim olduğunu, alın terinin geride kaldığını, artık bilgi terinin öne çıktığını ortaya koymamız gerekiyor" şeklinde konuştu.

"BURS İÇİN YENİ PROJELER HAZIRLANIYOR"

Malatya Eğitim Vakfı (MEV) Malatya Şubesi Başkanı Necdet Narin de, genç üyelerinin burs verilen öğrenci sayısını artırmak için yeni projeler ürettiğini kaydederek, "Bünyemize katılan Gençlerimiz var. Bu gençlerimizle bir tanışma yemeğinde bir araya geldik. Bu arada Malatya Belediye Başkanımız, TSO başkanımız ve yönetim kurulu arkadaşlarımızda bizleri yalnız bırakmadılar. Gençlerin bize katılma amaçları da burstur. Şuanda verdiğimiz burs 70 kişiyi buldu. Bunu daha da çoğaltmak için gençlerimiz uğraş veriyorlar. Projelerini hazırlayıp, sunacaklar. Bizde ona göre gündeme alıp, projeleri yürürlüğe koyacağız" dedi.

Mehmet Bulgurlu başkanlığında oluşan Genç MEV Malatya Şubesi yönetimi şu isimlerden oluşuyor, "Ahmet Alan, Ahmet Başoğul, Anıl Karaaslan, Arif Aksoğan, Enes Marasalı, Hacı Emin Ilıcak, Hakan Güldaş, İbrahim Uğurlu, Kahraman Kavuk, Koral Şeftalicioğlu, Mehmet Akdaş, Mehmet Narin, Mehmet İzciler, Melih Çanak, Mevlüt Dağ, Murat Yeşil, Remzi Yaşar, Özgür Gül ve Ali Ünal Özcan."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 233
Bu Ay : 4662
Toplam : 4662

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom