19 Ocak Türkiye Gündemi

19 Ocak 2012 Türkiye Gündemi

19 Ocak Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül'ün programı
- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Aksaray'a gelecek. Saat 10.45'de Aksaray Valiliği'ni ziyaret edecek olan Cumhurbaşkanı Gül, saat 11.55'te Aksaray Belediyesi'ni, saat 13.00'te Ulu Cami'yi ziyaret edecek. Grand Eras Otel'de saat 14.00'te başarılı öğrencilere hediye verecek ve onlarla öğle yemeği yiyecek olan Gül, saat 15.30'da Garnizon Komutanlığı'nı, 16.15'te Aksaray Üniversitesi Rektörlüğü'nü, saat 17.00'de Mercedes-Benz Türk Kamyon Fabrikası'nı ziyaret edecek.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 17.45'de Ağaçlı Dinlenme Tesisleri'ne geçecek.

TBMM Başkanı Çiçek'in programı
- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, saat 12.00'da Dünya Azerbaycanlılar Kongresi Başkanı Asıf Kursan'ı kabul edecek.

TBMM gündemi
- TBMM Genel Kurul'da, saat 13.00'da Cumhurbaşkanı Seçimi Kanun Tasarısı'nın görüşmelerine devam edilecek.

- TBMM Anayasa Komisyonu'nda, saat 10.30'da Meclis İç tüzüğünün değiştirilmesine ilişkin teklif ele alınacak.

- TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, saat 16.00'da "Arap Baharı"nın yaşandığı ülkelerde iş yapan mükelleflerin borçlarını 1 yıl ertelenmesini düzenleyen kanun teklifi görüşülecek.

- TBMM Dışişleri Komisyonu, saat 11.00'da Fransa Meclisi'nde kabul edilen 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarının reddini suç sayan kanun teklifini değerlendirmek üzere toplanacak.

- CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, saat 11.00'da basın toplantısı düzenleyecek.

Bakanların ve bakan yardımcılarının faaliyetleri
- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, saat 10.00'da Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumru'yu ziyaret edecek, saat 15.00'da Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan ve yönetim kurulu üyelerini konfederasyon genel merkezinde ziyaret edecek.

- Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, saat 11.30'da KKTC Çalışma Bakanı ile görüşecek.

- Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Çırağan Sarayı Balo Salonu'nda saat 09.30'da, TÜSİAD'ın 42. Olağan Genel Kuruluna katılacak.

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Dış Ticaret Merkezi'nde saat 10.30'da, TİM Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısına katılacak.

- Ekonomi Bakanı Sayın Zafer Çağlayan, Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde bulunan Arçelik Ar-Ge Merkezi'nde, saat 10.30'da basın toplantısı düzenleyecek, saat 19.00'da Çırağan Palace Kempinski'de TİM Konsoloslar yemeğine katılacak.

- Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, İstanbul'un içmesuyu durumu ve İstanbul'daki ağaçlandırma çalışmaları hakkında toplantı gerçekleştirilecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sütlüce Tanıtım Çadırında gerçekleştirilecek toplantı, saat 11.00'de başlayacak.

- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gaziantep'te, saat 10.00'da Grand Otel'de Gökkuşağı Derneği'nin kermesine, saat 11.00'de Valilikte karne dağıtım törenine, saat 12.00'de Bahattin Teymur İlköğretim Okulu'nda Anneler Derneği okul programına, saat 14.00'te Ortadoğu Fuar Merkezi'nde 14. GAPSHOES fuarı açılışına, saat 15.00'te Şehitkamil Kültür Merkezi'de mahalle muhtarları toplantısına katılacak.

- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, saat 11.00'da Rixos Otel'de gerçekleştirilecek G43 Anadolu Girişim Sermayesi Fonu Projesi açılış ve imza törenine katılacak.

- Sağlık Bakanı Recep Akdağ, saat 11.00'da 4207 Sayılı tütün mamullerinin zararlarının önlenmesine dair kanunun kabul edilmesin 4. yılı dolayısıyla Rixos Otel'de düzenlenecek "Tütün Toplantı"na katılacak ve sigarada mücadelede emeği geçenlere ödül verecek.

- AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, saat 11.30'da Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Eberhard Pohl'ü kabul edecek, saat 13.30'da TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır ve komisyon üyeleri için öğle yemeği verecek.

- Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, saat 12.00'da KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun ile bakanlıkta bir araya gelecek.

- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile İran Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi, saat 13.00'da öğle yemeğinde bir araya gelecek, saat 16.00'da iki bakan, Ekonomi Bakanlığı'nda gerçekleştirilecek Türkiye-İran Karma Ekonomik Toplantı Mutabakat Zaptı imza törenine katılacak.

- Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, saat 16.00'da Ekonomi Bakanlığı'nda gerçekleştirilecek Türkiye-İran Karma Ekonomik Toplantı Mutabakat Zaptı imza törenine katılacak.

- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, saat 19.00'da Elektromekanik Sanayiciler Derneği (EMSAD) tarafından Swiss Otel'de düzenlenen "Serbestleşen Elektrik Piyasasında Elektrik İletim ve Dağıtım Şebekelerinin Durumu" konulu panele katılacak.

Siyasi partilerin programları
- BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bir grup milletvekiliyle birlikte, Taksim Meydanı'nda saat 13.00'te, Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin mahkeme kararı protestosu için Taksim Meydanı'ndan Agos Gazetesine yapılacak protesto yürüyüşüne katılacak. Grup, saat 19.00'da ise Taksim Meydanı'ndan Galatasaray Meydanına yürüyecek.

- DSP Genel Başkanı Masum Türker, saat 14.00'da parti genel merkezinde Erkan Kotevoğlu başkanlığında Yeditepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Kulübü heyetiyle görüşecek, saat 16.00'da Birleşik Kamu İş Federasyonu Genel başkanı İsmail Tutoğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile görüşecek.

- BBP Genel Başkan Yardımcısı ve 12 Eylül mağduru Ülkücüler Komisyon Başkanı Remzi Çayır, saat 11.00'da parti genel merkezinde basın toplantısı düzenleyecek.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla Şırnak'ın Silopi ilçesindeki Görümlü Jandarma Tabur Komutanlığı'nda yapılan kazı işlemine devam edilecek.

- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın faydalanıcı olduğu, "IPARD Kapsamında Yayım/Danışmanlık Hizmetlerinin Eşleştirilmesi Projesi"nin resmi açılış toplantısı, saat 13.45'te bakanlığın Atatürk Konferans Salonu'nda yapılacak.

- AK Parti Ankara İl Başkanlığı Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından düzenlenen "Kış Sohbetleri" kapsamında "Güvenli İnternet-Bilgi Toplumunda Güvenli Bilişim" konulu seminer programı, saat 19.00'da AK Parti İl Başkanlığı'nda gerçekleştirilecek.

- CHP Çankaya İlçe Gençlik Kolları üyeleri, saat 12.00'da Sakarya Meydanı'nda basın açıklaması yapacak.

- Memur Dernekleri Federasyonu tarafından her yıl ocak ayında gerçekleştirilen Basın Ödülleri, saat 19.00'da İçkale Otel'de sahiplerini bulacak.

- Anadolu Spor Kulüpleri Birliği'nin katkılarıyla düzenlenen Tüm Terör Derneği Mağduru Aileleri Güçbirliği Derneği ile Şehit Aileleri Gaziler Spor Kulübü'nün ortaklaşa Dedeman Otel'de organize ettiği, "Geleneksel kurulun yıl dönümü ve 2011 yılı Başarı Hizmet Ödülleri"nin takdim edileceği gece düzenleyecek.

- Kaldıraç Ankara üyeleri, saat 14.00'da Adalet Bakanlığı önünde propaganda sanat gösterisi yapacak.

- Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyeleri, saat 19.30'da Altındağ Belediyesi Hamamönü söyleşileri - Ocak 2012" programı kapsamında "Kırım Tatar Şiir ve Edebiyat Günü" tertip edecek.

- Ankara Emek ve Demokrasi Güçleri üyeleri, saat 15.00'da TBMM Dikmen kapısı önünde toplanacak, saat 18.00'da Birgün Gazetesi önünden yürüyerek Sakarya Caddesi'nde toplanacak.

- Klasspor.com'un organizasyonuyla Ankaragücü Teknik Direktörü Hakan Kutlu ve Gençlerbirliği Teknik Direktörü Fuat Çapa, ile yardımcıları, saat 16.30'da "Son Ankara Derbisi Olmasın" sloganıyla Zargana Balık Lokantası'nda bir araya gelecek.

- Savunmaya Özgürlük Platformu, İstanbul Barosu-Orhan Adli Apaydın Salonu'nda saat 11.00'de, Kandıra F Tipi Ceza Ve Tutukevinde yapılan hak ihlallerine ilişkin hazırladıkları raporu açıklayacak.

SPOR GÜNDEMİ
----------------------------
- TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, UEFA yetkilileri ile Cenevre'de biraraya gelecek.

- THY Avrupa Basketbol Ligi Top 16 E Grubu'nda iki Türk takımı Galatasaray Medical Park ile Anadolu Efes, saat 20.30'da Sinan Erdem Spor Salonu'nda karşı karşıya gelecek.

- Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'in 21. haftasında deplasmanda oynayacağı Eskişehirspor maçının hazırlıklarına saat 12.00'de basına ve taraftara kapalı olarak yapacağı antrenmanla devam edecek.

- Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig'in 21. haftasında Medical Park Antalyaspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarını saat 11.00'de basına kapalı olarak yapacağı antrenmanla tamamlayacak ve öğleden sonra özel bir uçakla Antalya'ya gidecek.

- Trabzonspor, Spor Toto Süper Lig'in 21. haftasında, deplasmanda Kardemir Karabükspor ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürecek.

- Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'in 21. haftasında, Kayserispor ile sahasında oynayacağı maçın hazırlıklarını saat 12.00'de basına açık antrenmanla sürdürecek.

- Kulüplerin transfer çalışmaları takip ediliyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 85
Bu Ay : 708
Toplam : 708

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom