Halklar Derneği Davasına Katıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, 6'sı tutuklu 7 sanığın yargılandığı Malatya Haklar Derneği duruşmasına katıldı.

Halklar Derneği Davasına Katıldı Malatya Siyaset

Malatya'da geçtiğimiz yıl yapılan operasyonun ardından tutuklanan Sevcan Göktaş, Ayca Kılınç, Uğur Pektaş, Kubilay Ucucu, Yusuf Yılmaz, Erkin Kocaman ve serbest bırakılan Hatice Harman'ın 'silahlı terör örgütünün üyesi olma, terör örgütü propagandasını yapma" iddiasıyla Malatya Özel Yetkili 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandıkları davada sona gelindi.

Duruşmayı izleyen CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya Adliyesi'nden ayrılırken yaptığı açıklamada, duruşma salonu önünde arbede çıktığını ve arbede esnasında polisin gaz sıktığını iddia ederek, kendisinin de daha sonra duruşma salonu önüne gitmesinden dolayı bu gazdan etkilendiğini ifade etti.

ğbaba, adliye içinde gaz sıkılmasının doğru bir şey olmadığını belirterek, "Adliyenin içinde gaz sıkılmasını kınıyorum.Biz Özel Yetkili Mahkemelerin kaldırılmasını istiyoruz. Kaldırılmasını istememizde ne kadar haklı olduğumuz bugün bir kez daha ortaya çıktı. İnsanlar bugün çok çeşitli iddialarla yargılanıyorlar. Öğrencilerin öğrenim hakları elinden alınıyor. bu çocukları aslında hakim ve savcılar yargılamıyor, siyaset kurumu yargılıyor. Türkiye'de her alanda bur hukuk ve demokrasi sorunu var. Bu anlamda mücadelemizi sürdüreceğiz" şeklinde konuştu.  

AĞBABA'DAN METEOROLOJİ VE PARTİ YÖNETİMİ ATAMASI AÇIKLAMALARI

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nün kapanarak Elazığ'a bağlanmasına tepki gösterdi.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nün Malatya için önemli bir kurum olduğunu belirten Ağbaba, Malatya 81 il içinde bir örneği olmayan bir il, birçok ürünü ile marka olmuş bir il. Türkiye'de 10 tane ürünü ile marka olmuş başka bir il yok. Meteoroloji bu anlamda önemli. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü kapatılarak, Elazığ'a alınmasını anlamak zor. Acaba Elazığ daha mı büyük bir, Malatya'dan daha mı farklı ürünlere sahip. Bunların cevabı hayır. Şimdi Elazığ'ın çıkarmış olduğu milletvekili sayısı 5, Malatya'nın ki 6. Şimdi bir şey ortaya çıkıyor. Malatya'da AK Partili 5 tane arkadaşımız var, Elazığ'da AK Partili 4 milletvekili var. Demek ki, 4, 5'den büyük. Var olan bir kurum kapatılıyor, Elazığ'a bağlanıyor" dedi.

Ağbaba, Sultansuyu Tarım İşletmesi'nin de önümüzdeki yıl özelleştirileceğini ileri sürdü. Ağbaba, CHP İl Başkanlığına yapılan yeni atama ile ilgili iddialar hakkında ise, "Genel merkez tarafından atanan bir yönetim var. Benim hiç bir zaman müdahalede bulunmadım. 2 müfettiş geldi, bir değerlendirme yaptı. İlçe başkanları ile görüştü, belediye başkanları ile görüştü, sonuçta bir değerlendirme yaparak o arkadaşları atadı. Örgüt böyle bir kararı kendisi verdi" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 625
Bu Ay : 4182
Toplam : 4182

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom