CHP'de Yeni Yönetim Göreve Başladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya yeni il yönetimi göreve başladı.

CHP'de Yeni Yönetim Göreve Başladı Malatya Siyaset

Hüseyin Baştürk başkanlığındaki il yönetiminden 10 kişinin istifa etmesiyle fesh olan il yönetimine genel merkez tarafından il başkan yardımcısı Enver Kiraz başkanlığındaki 14 kişilik yönetim atanmıştı. Yeni atanan yönetime eski başkan görev teslimi yapmadan yeni yönetim göreve başladı. CHP Malatya İl Başkanlığı'na getirilen Enver Kiraz, yeni yönetimle birlikte parti binasında basın açıklaması yaptı. Enver Kiraz, "Benim başkanlığımda 14 arkadaşımız görevlendirilmiştir" dedi.

Kiraz, basın mensuplarının parti içinde yaşanan sorunlarla ilgili sorularanı da cevaplandırıp, "Elbetdeki CHP'de de sorunlar var. Burada toplanma amacımız da, bunları tartışma amacımız da CHP'nin içindeki sorunları çözmektir elbette. Şu anda gençlik kollarımız da mevcut değildir. Ancak gençlik kollarımızı oluşturacağız. Çok tartışan, birbirini eleştiren, parti içi demokrasi çok işleyen bir partiyiz. Parti içi demokrasiden korkmayan bir partinin temsilcileriyiz. Bu tür konular partimizde olması normaldir.

Yönetimden istifa gerekçelerimizi, yıpratılmamak adına, bir sorumluluk duygusuyla basına açıklamadık. Dolayısıyla bugün de açıklamıyoruz. Partimizin yetkili kademelerinde yeterince tartışılmıştır" diye konuştu. Kiraz, önceki Başkan Hüseyin Baştürk'ün görev teslim programına gelmemesiyle ilgili soruya karşılık, "İstifalar dolayısıyla bu dönemde kırgınlıklar yaşanmıştır. Ama biz üzerimize düşen bütün adımları, kendi adımıza attık. Eski il başkanımızı bu toplantıya davet ettik. Biz üzerimize düşen sorumluluğumuzu yerine getirdiğimize inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Parti yönetiminde rehabilitasyon davasında tutuksuz yargılanan 1 kişi olduğuna ilişkin soruya karşılık Kiraz, "Yargı kararı kesinleşmeden peşin hüküm verilmemesi lazımdır" dedi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 882
Bu Ay : 3426
Toplam : 3426

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom