Adıyaman Nemrut Davası Reddedildi

Adıyaman Belediyesi'nin Malatya Valiliği aleyhine açtığı 'Nemrut Dağı Davası' İdare Mahkemesi tarafından reddedildi.

Adıyaman Nemrut Davası Reddedildi Bölge

Adıyaman Belediyesi'nin Malatya Valiliği aleyhine açtığı 'Nemrut Dağı Davası' Malatya İdare Mahkemesi tarafından reddedildi.

Edinilen bilgiye göre, Adıyaman Belediye Başkanlığı tarafından, Şanlıurfa İdare Mahkemesi'ne açılan davada, Nemrut Dağı'na ait görüntü ve sembollerin Malatya Tanıtım Günlerinde ve Valilik web sitesinde Malatya iline ait gibi gösterilmesinin engellenmesi ile Malatya Tanıtım Günlerinde Nemrut Dağı'na ait bilgi, belge ve resimlerin kullanılmasından dolayı 5 bin TL tazminata hükmedilmesi talep edildi. Şanlıurfa İdare Mahkemesi ise, Adıyaman Belediyenin başvuru dilekçesinde, "mahkemeden idari eylem niteliğinde karar verilmesini istediği, ancak bu konuda herhangi bir işlemin iptali istemine yer vermediği, anılan tazminatın maddi veya manevi tazminat olması hususunda açıklık getirmediği, uyuşmazlık konusu zararın neden kaynaklandığını açıklamadığı" gerekçeleriyle dilekçenin reddine karar verdi.

Adıyaman Belediyesi, bu kez Malatya İdare Mahkemesi'ne yaptığı şikayette, ise Malatya İdare Mahkemesi, verdiği kararında, "ilk dilekçede yer alan yanlışlıklara devam edildiği" nedeni ile Şanlıurfa İdare Mahkemesi'nin de öne sürdüğü gerekçelerle davayı red etti.

Malatya İdare Mahkemesi'nin kararında, "Şanlıurfa İdare Mahkemesince verilen dilekçe red kararı üzerine 7 Şubat 2011 tarihinde mahkeme kayıtlarına giren yenileme dilekçesinde de aynı yanlışlıkların yapıldığı görüldüğünden, yasa hükmüne uygun olmayan dilekçe ile açılan davanın reddi gerektiği sonucuna varılmıştır" denildi.

Mahkeme, yargılama giderlerinin de Adıyaman Belediyesi üzerine bırakılmasına hükmetti.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 257
Bu Ay : 7054
Toplam : 7054

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom