Değişim Veb Sayfasına da Yansıdı

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) kuruluşunun 85. yıl dönümünde kapılarını medyaya açmasıyla başlayan değişim rüzgarı internet sitesine de yansıdı. Çocuklara özel interaktif istihbarat oyunu ile de farklı bir eğlenceyi geliştirdi.

Değişim Veb Sayfasına da Yansıdı Türkiye-Dünya

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) kuruluşunun 85. yıl dönümünde kapılarını medyaya açmasıyla başlayan değişim rüzgarı internet sitesine de yansıdı.

MİT, internet sitesinin içerik ve tasarımını yenilerken, sitenin yeni halinde en çok dikkat çeken özellik ise istihbarat mantığını daha iyi kavramalarını sağlamak amacıyla oluşturulan çocuklara özel interaktif istihbarat oyunu oldu.

"Tarihçe", "Doğru hamle", "Tablo ve istatistikler", "Kariyer", "O kişi belki de sizsiniz" gibi bölümlerin bulunduğu www.mit.gov.tr adresli yeni internet sitesinde, ayrıca çocuk sayfası da yer alıyor. Çocuk sayfası açıldığında "Merhaba sevgili çocuklar, Milli İstihbarat Teşkilatı çocuk sayfasına hoşgeldiniz" diye başlayan bir tanıtım filmi çıkıyor. "Sayfamızda istihbarat nedir, Milli İstihbarat Teşkilatı nasıl çalışır gibi temel bilgileri bulabilirsiniz" denilen içerik bilgilerinde, "Ayrıca istihbarat
mantığını daha iyi kavramanız için hazırlanan etkileşimli oyunlardan da oynayabilirsiniz" yazıyor.

"İstihbaratın sadece görünürde yaşananların bilgisi değil özel araştırmalarla ortaya çıkarılan durum bilgileri" olduğu belirtilen sitede, çocuklar için iki özel oyun bulunuyor.

Oyunlardan birinde iki fotoğraf arasındaki 5 farkın bulunması istenirken, diğer oyunda ise Ahmet adlı bir çizgi kahraman bir adaya düşüyor ve soruları yanıtlama yoluyla adadan kurtarılıyor. Oyunda Ahmet'in karşısına adada üç kız çıkarılıyor ve "Onların diğer insanlara karşı davranışlarını ve yaklaşımlarını öğrenmek için Ahmet ne yapmalıdır?" sorusu yöneltiliyor. Üç şık verilen oyunda "kendini tanıtmak" ve "kaçmak" şıkları da yer alıyor ancak cevap anahtarında doğru cevabın "Onları 2-3 gün gizlice izlemek" olduğuna işaret ediliyor.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 618
Bu Ay : 1136
Toplam : 1136

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom