Kritik Yasa Mecliste

Hükümlü ve tutuklular için hazırlanan yasa, Öcalan ve Haberal'ı yakından ilgilendiriyor. Haberal hasta annesini ziyaret edebilecek. Öcalan ise avukat görüşmelerini kaybedebilir.

Kritik Yasa Mecliste Malatya Siyaset

Hükümet yeni yıla iki önemli değişiklikle girmeyi planlıyor. AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Doğan Kubat, tutuklu ve hükümlülerin durumlarıyla ilgili bir teklif verdi. Tekliften ilk bakışta en çok etkilenmesi beklenen iki kişi var: Abdullah Öcalan ve Mehmet Haberal

Teklifin Abdullah Öcalan'ı ilgilendiren kısmı, avukatlarıyla yaptığı görüşmeler. Çünkü teklife göre, bir tutuklu veya hükümlünün avukatları aracılığıyla bir suç örgütünü yönlendirdiği tespit edilirse 6 ay süresince onlarla görüşmesine izin verilmeyecek.

Teklifin Mehmet Haberal'ı etkilemesi beklenen bölümü ise tutuklu ve hükümlülere hayati hastalığı olan yakınlarını ziyaret edebilme olanağı sağlaması.

Ergenekon tutuklusu CHP Milletvekili Mehmet Haberal'ın, hasta annesini ziyaret edebilmesinin yolunu açacak yasa teklifi, bugün Meclis'e sunuldu.

Başbakan Erdoğan'a geçirdiği ameliyat sonrası geçmiş olsun ziyaretinde bulunan CHP'nin eski lideri Deniz Baykal, görüşmede konuyu gündeme getirmiş, Erdoğan da, Adalet Bakanı Ergin'den konunun araştırılmasını istemişti.

İhlas Son Dakika 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 597
Bu Ay : 4963
Toplam : 4963

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom