Mehmet Akif Ersoy'un Ölüm Yıl Dönümü

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un ölümünün 75. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Mehmet Akif Ersoy'un "Özgürlük ve Bağımsızlık" anlamına geldiğini söyledi.

Mehmet Akif Ersoy'un Ölüm Yıl Dönümü Malatya Haber

Bir mesaj yayınlayan Belediye Başkanı Ahmet Çakır şu ifadeleri kaydetti:

"Milletleri millet yapan ve onları tarih içerisinde yücelten bazı değerler vardır. Mehmet Akif Ersoy da milletimizin en büyük değerlerinden bir tanesidir. O, edebiyatçı kimliğinin yanı sıra, vatanseverliği, bağımsızlık aşkı, mütevazi yaşamı ve milletimizin hislerine tercüman olan şiirleriyle gönüllerde taht kurmuştur. Milli mücadele yıllarında yaptığı çalışmalarla İstiklal meşalesinin Anadolu'nun tamamına yayılmasına vesile olan Akif, 'Çanakkale Şehitlerine', 'Bülbül' 'Safahat' ve 'İstiklal Marşı' gibi
şaheserleriyle haklı olarak bu milletin 'Milli Şair'-'İstiklal Şairi' unvanlarını almıştır. Mehmet Akif demek; özgürlük demek, bağımsızlık demektir. O'nu anlamak, Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesini anlamak demektir. İstiklal Marşı'nı anlamak ise Cumhuriyetimizi doğuran Milli Mücadele ruhunu anlamak demektir. Bu duygu ve düşüncelerle Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u vefatının 75. yılında rahmet ve minnetle anıyorum."  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 14
Bu Ay : 6811
Toplam : 6811

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom