Engelli Öğrenciler Galoş Üretiyor

Malatya'da galoş üretimi yapan engelli öğrenciler ekonomiye katkı sağlıyor.

Engelli Öğrenciler Galoş Üretiyor Malatya Haber

Malatyada ağır ve orta düzeyli zihinsel engellilere eğitim veren Ali Kuşçu Eğitim Uygulama Okulu'nda galoş üreten engelli öğrenciler, hem boş zamanlarını olumlu şekilde değerlendiriyor, hem de ekonomiye katkı sağlıyor.

Malatya Ali Kuşçu Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi Müdürü Eyüp Balyemez, yaptığı açıklamada, "Ağır ve Orta Düzeyde Zihinsel Engelli Çocuklara eğitim veren okulumuz iki kısımdan oluşmaktadır. Eğitim Uygulama ve İş Eğitim Merkezi. Eğitim Uygulama kısmında 6-14 yaş arası zorunlu ilköğretim yaşındaki çocuklar eğitim almaktadır. İş Eğitim Merkezi kısmında ise, zorunlu eğitim çağı dışına çıkmış 14 yaşından büyük zihinsel engelli çocuklar bulunmaktadır.

İş Eğitim Merkezinde üst yaş sınırı yoktur. Okulumuzun İş eğitim Kısmında halen 4 kursumuz devam etmektedir, bunlar; 1- Ahşap işleri kursu 2- Kız öğrencilere yönelik ev ekonomisi kursu 3- Mozaik kursu 4- Galoş üretimi kursu. Her bir kurs sınıfında en az 5, en fazla 10 öğrenci kayıt olabilmektedir. Halen 4 kursumuzda 10 kız 28 erkek olmak üzere 38 öğrencimiz bulunmaktadır" ifadelerini kullandı. Öğrencilerin Galoş da ürettiklerini söyleyen Balyemez, "Galoş kursumuzda ki öğrencilerimiz 2 adet galoş makinesiyle üretim yapmakta olup, kullandığımız malzemeler 1. kalitedir. Ürettiğimiz galoşlar piyasada bulunan hazır üretilen galoşlardan çok kaliteli ve dayanıklıdır.

Ürettiğimiz galoşları ana okullarına, rehabilitasyon merkezlerine satmaktayız. Elde edilen gelirle de galoş malzemesi alarak bir kısım geliri de okulumuzun zorunlu giderleri için ve çocukların bazı ihtiyaçlarını karşılamak için kullanmaktayız" dedi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 795
Bu Ay : 7941
Toplam : 7941

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom