Okul Öncesi Ağız ve Diş Sağlığı

Malatya Belediyesi Esenlik Şirketi tarafından ana okullardaki öğrencilere yönelik başlatılan diş fırçası ve diş macunu dağıtımı devam ediyor.

Okul Öncesi Ağız ve Diş Sağlığı Malatya Yaşam-Sağlık

"Okul Öncesi Ağız ve Diş Sağlığı" kampanyası önümüzdeki günlerde Kahramanmaraş ve Adıyaman Gölbaşındaki Ana okullarda devam edecek. Toplam 3 bin okul öncesi öğrenciye ücretsiz olarak diş fırçası ve diş macunu dağıtılacak. 2 hafta önce Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Milli Eğitim İl Müdürü Mehmet Bulut, Esenlik Genel Müdürü Hulusi Boyraz'ın katılımıyla Polis Amca İlköğretim Okulu toplantı salonunda start alan "Okul Öncesi Ağız ve Diş Sağlığı" kampanyası içeriğiyle öğrenci, öğretmen ve veliler tarafından büyük beğeni topladı. Esenlik Genel Müdürü Hulusi Boyraz, "Esenlik, sosyal sorumluluk anlayışı içinde birçok faaliyette bulunmaktadır.

Bu projede bu çalışmalardan bir tanesidir. Bu proje ile çocuklarımıza diş fırçalama alışkanlığının yerleşmesi ve diş bakımlarını alışkanlık haline getirmesi hedeflenmektedir. 4-6 yaş çocukların anlayabileceği şekilde Malatya Belediyesi sanat merkezi tiyatro ekibi tarafından 20 dakikalık oyun ile çocuklara ağız ve diş sağlığının önemi Hacivat- Karagöz ve Palyaço tiplemeleriyle anlatılmaktadır. Bizim geleceğimiz her şeyimiz çocuklarımız bu etkinlikle hem eğleniyor, hem öğreniyor" dedi.

Hafta içi her gün iki okulda gerçekleştirilen etkinliklere Malatya Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Ceyhan, Esenlik İştirakçi Firma Temsilcileri, Esenlik Genel Müdür Yardımcıları ve Birim Müdürleri katıldı.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 739
Bu Ay : 2268
Toplam : 2268

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom