Çağrı Merkezine 33 Bin Başvuru

Malatya Belediyesi Çağrı Merkezi'nde bir yıl içerisinde 33 bin dolayında başvuru olduğu belirtilerek, bu başvuruların yüzde 96 seviyesinde sonuçlandırıldığı bildirildi.

Çağrı Merkezine 33 Bin Başvuru Malatya Haber

Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen bilgilere göre, 7 Aralık 2010-7 Aralık 2011 tarihleri arasında Malatya Belediyesi Çağrı Merkezi'ne telefon ve internet yoluyla toplam 32 bin 912 başvurunun olduğu, bu başvurulardan 31 bin 509'unun sonuçlandırıldığı, bin 403 başvuru ile ilgili çalışmaların ise sürdüğü belirtildi.

Belediye iştirakleri de dahil olmak üzere toplam 66 birim bazında değerlendirilen istek, şikayet ve önerilerde, en fazla başvuru 11 bin 736 başvuru ile Kanalizasyon Teknik Şefliği'ne yapılırken, ikinci sırada 7bin 170 başvuru ile Su Teknik Şefliği'ne, üçüncü sırada ise 3 bin 77 başvuruyla Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne yapıldığı kaydedildi. Belediyeden herhangi bir istek, şikayet ve öneride bulunmak isteyen vatandaşlar, belediyeye gitmeden 444 51 44 nolu ücretsiz telefon hattından veya www.malatya.bel.tr internet adresinden başvurularını yapabiliyorlar. Çağrı merkezine ulaşan bu başvurular ilgili birime gönderiliyor.

İlgili birimden gelen cevabi yazı çağrı merkezi tarafından ilgili vatandaşa isteği doğrultusunda telefon veya mail yoluyla bildiriliyor. Bütün hizmet ve yatırımlarında insan merkezli uygulamalar yaptıklarını kaydeden Belediye Başkanı Ahmet Çakır, vatandaşlardan gelen istek, şikayet ve önerilerin kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.

Bu kapsamda vatandaşlardan gelen istek ve önerilerin kayıt altına alındığını belirten Başkan Çakır, "Daha hızlı ve daha kaliteli bir hizmet sunmak amacıyla uygulamaya koyduğumuz Çağrı Merkezimiz, 1 yılı doldururken, önemli başarılar elde etmiştir. 1 yıl itibariyle 33 bin dolayında müracaat gelirken, bu müracaatlar yüzde 96 seviyesinde sonuçlandırılmış, geriye kalan yüzde 4 lük oran ise zamana bağlı konular olduğundan çalışmaları devam etmektedir. Gerek telefonla veya gerekse internet yoluyla istek ve şikayette bulunan vatandaşlarımızın talepleri anında ilgili birime gönderilerek takibi sağlanmaktadır. Bu sistem hem vatandaşlarımıza zaman kazandırmakta, hem yoğunluğu önlemekte hem de hizmet ve yatırımların daha sağlıklı bir şekilde yürümesini sağlamaktadır" diye konuştu.

Başkan Çakır, çağrı merkezinin 7 gün 24 saat hizmet verdiğini belirterek, hedeflerinin müracaatların tamamını en kısa zamanda sonuçlandırmak olduğunu söyledi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 323
Bu Ay : 323
Toplam : 323

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom