FKA Toplantıları Tamamlandı

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) tarafından düzenlenen bilgilendirme toplantıları tamamlandı.

FKA Toplantıları Tamamlandı Bölge

FKA tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, "Fırat Kalkınma Ajansı, TRB1 Bölgesi'nde (Bingöl, Elazığ, Malatya, Tunceli) faaliyet gösteren KOBİ'ler, tarımsal üretici birlikleri ve kooperatiflerin, bölgesel kalkınmaya katkı sağlayabilecek projelerine destek vermek amacıyla "Ekonomik Gelişme" ve "Tarımda Model İşletmeler" Mali Destek Programları kapsamında potansiyel başvuru sahiplerinin programlar hakkında bilgilendirilmesi amacıyla 07-12 Kasım tarihleri arasında Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli il merkezlerinde düzenlediği bilgilendirme toplantılarını tamamladı. Oldukça yoğun ilgi gösterilen toplantılar, toplam 590 kayıtlı katılımcıyla gerçekleştirildi" denildi.

FKA Genel Sekreteri Fethi Altunyuva, Proje Teklif Çağrısı kapsamında 8 milyon 700 bin TL bütçeli 'Ekonomik Gelişme Mali Destek Programı' ve 6 milyon TL bütçeli 'Tarımda Model İşletmeler Mali Destek Programı' aracılığı ile bölgeye yaklaşık 15 milyon TL kaynak aktarılacağını ve 30 milyon TL'nin üzerinde proje hacmi oluşturulacağını ifade etti.

Kaynak kullanımının proje esaslı değerlendirildiğini ve değerlendirme sürecinin ise ajans dışından bağımsız değerlendiriciler tarafından gerçekleştirildiğine dikkat çeken Altunyuva, "Bütün değerlendirmeler, sunulacak projeler üzerinden yürütülmektedir. Bu nedenle proje hazırlama süreci son derece kritik olup, ayrıntılı bir çalışma yapılması gerekmektedir" dedi.

Proje teklif çağrıları kapsamında Proje Yazma Eğitimleri düzenleneceğini de ifade eden Altunyuva, potansiyel başvuru sahiplerinin ajans uzmanları tarafından gerçekleştirilecek olan bu eğitimlere katılımının büyük önem arz ettiğini belirtti. Eğitim programları ile ilgili detaylı bilgiye www.fka.org.tr adresinden ulaşılabilecekleri kaydedildi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 30
Bugün : 866
Bu Ay : 1601
Toplam : 1601

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom