Çiftçiye 600 Bin Kitap

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve TürkTraktör, 600 bin kitabı ücretsiz sağlayarak çiftçilerin eğitimine veriyor.

Çiftçiye 600 Bin Kitap Türkiye-Dünya

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve TürkTraktör, 600 bin kitabı ücretsiz sağlayarak çiftçilerin eğitiminde bir ilke imza atıyor. Bakanlık ve TürkTraktör işbirliği ile hazırlanan proje “Çiftçiler okuyor, ekinler büyüyor” sloganıyla hayata geçirildiği belirtildi.

Çiftçiler ile yeni nesil çiftçi adayları için önemli bir başvuru kaynağı olacak “Çiftçi Eğitim Seti” 20 kitaptan oluşuyor. Kitap setinden 30 bin set diğer bir deyişle 600 bin kitap TürkTraktör bayileri aracılığıyla çiftçiye dağıtılarak üreticilerin daha az maliyetle daha yüksek kazanç elde etmesine katkı sağlanması hedefleniyor. “Okuyan çiftçi, mutlu çiftçi” diyerek yola çıkan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, çiftçinin tarıma bakış açısını değiştirmeyi amaçlıyor.

Bakanlığın ve üniversitelerin uzman kadroları tarafından hazırlanan “Çiftçi Eğitim Seti”nde buğday, ayçiçeği, çeltik, mısır, pamuk, domates, patates, soğan, zeytin, bodur elma, kavun-karpuz ve yem bitkileri yetiştiriciliği, silaj yapımı tüm ayrıntılarıyla anlatılıyor. Koyunculuk ve süt sığırcılığı kitapları ile hayvancılığa ivme kazandırmayı hedefleyen proje ayrıca, “Tarımsal sulama yöntemleri, tarım alet ve makineleri bakımı, tarım makineleri kazaları” kitapları ile de yeni tarım teknolojileri hakkında üreticiyi bilgilendiriliyor.

Yapılan açıklamada, küçük ve orta boy üretici esas alınarak hazırlanan bu seride teknolojiye dayalı üretimi teşvik edici konulara ağırlık veriliyor. Ayrıca verilen kitap setinin yeterli, anlaşılır ve yeni gelişmeleri kapsayıcı nitelikteki içeriğiyle, çiftçilerin her daim başvuracağı bir kaynak oluşturulması amaçlandığı belirtildi. 
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 650
Bu Ay : 8709
Toplam : 8709

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom