Çolakoğlu'nda modern sebzecilik

Malatya'nın Battalgazi İlçesinin Çolakoğlu Köyünde yüksek verimli hibrit tohumlar kullanılarak modern sebzecilik yapılıyor...

Çolakoğlu'nda modern sebzecilik Malatya İlçe

Malatya Battalgazi İlçesi Çolakoğlu köyündeki 58 dekar alanda, sebze komisyonculuğu yapan Ramazan PEKŞEN ve Fahrettin AKBAY tarafından yüksek verimli hibrit tohumlar kullanılarak modern sebzecilik yapılıyor. İl Tarım Müdürü Ahmet GÜLDAL sebze tarlasında incelemelerde bulunarak tarladaki ekili alan hakkında bilgiler aldı. İl Müdürü GÜLDAL incelemelerinin sonunda, bu tarz modern sebzeciliğin bilinçli bir şekilde yapıldığı taktirde birim alandan alınan sebze miktarının ve sebze kalitesinin yüksek olacağını, buna bağlı olarak elde edilen ürünlerin pazarlamasının da kolay olacağını, modern sebzeciliği İlimizin her bölgesinde yaygınlaştırmamız gerektiğini, bu kadar güzel  yetiştiriciliği yapan üreticilere de teşekkür ettiğini dile getirdi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sebze üretim alanında sakız kabağı, sırık domatesi, tane fasülye, hıyar, biber çeşitleri, patlıcan yetiştirilmekte olup, ayrıca tropikal bir meyve olan Pepino’da deneme amaçlı olarak ekimi yapıldı.
 
 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 790
Bu Ay : 7587
Toplam : 7587

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom