23 Kasım Türkiye Gündemi

23 Kasım 2011 Türkiye Gündemi

23 Kasım Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül'ün programı
- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İngiltere'de Wilton Park Konferansı'na katılacak, Olimpiyat Parkı'nı ziyaret edecek. Gül, Dışişleri Bakanlığı Locarno Salonu'nda CEO Forumu öğle yemeğine ve Clarence House'da Galler Prensi ve Cornwall Düşesi'nin ev sahipliğindeki etkinliğine katılacak. Westminster Sarayı Royal Robing Salonu'nda parlamentoda grubu bulunan siyasi partilere hitap edecek olan Gül, Guildhall'da Londra City Belediyesi tarafından verilecek akşam yemeğine katılacak.

TBMM Başkanı Çiçek'in programı
- TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in himayesinde 12. Ulusal Çocuk Forumu saat 10.30'da Meclis'te gerçekleştirilecek.

Başbakan Erdoğan'ın programı
- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 11.00'da genel merkezde düzenlenen partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısına katılacak, saat 16.30'da Katar Başbakanı Hamad Bin Jassem Bin Jabr Al Thani ile görüşecek.

TBMM gündemi
- TBMM Genel Kurulu'nda, saat 14.00'te sporda şike ve teşvik cezalarını azaltan kanun teklifinin görüşülmesi planlanıyor.

- TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda saat 10.00'da Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı'nın 2012 yılı bütçeleri görüşülecek.

- TBMM İçişleri Komisyonu'nda Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanun Tasarısı ele alınacak.

- TBMM Dışişleri Komisyonunda, saat 11.00'de bazı uluslararası anlaşma ve sözleşmelerin onaylanmasının uygun bulunduğuna dair kanun tasarıları görüşülecek.

- TBMM KİT Komisyonu, saat 10.30'da TEİAŞ, TETAŞ, Türkiye Kalkınma Bankası, Kalkınma Yatırım Menkul Değerler A.Ş ve Arıcak Turizm ve Ticaret A.Ş'nin 2009 yılına ait hesaplarını denetleyecek.

- CHP Milletvekili ve Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi saat 12.00'da basın toplantısı yapacak.

- CHP Bursa Milletvekili İlhan Demiröz, saat 12.30'da basın toplantısı düzenleyecek.

- CHP Konya Milletvekili Atilla Kart ve CHP Milletvekili Şevki Kulkuloğlu saat 14.00'te basın toplantısı yapacak.

Bakanların ve bakan yardımcılarının faaliyetleri
- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa'da saat 10.30'da Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün düzenlediği '21.Eğitim Semineri'ne katılacak, saat 12.00'de Özel Bursa Osmangazi İlköğretim Okulu'nun açılışına, saat 14.00'te "Sultan 2. Abdülhamit Dönemi Fotoğraflarıyla Bursa" adlı eserin tanıtımına, saat 19.00'da AK Parti'nin Siyaset Akademisi'ne katılacak.

- Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, saat 14.30'da MEB Başöğretmen Salonu'nda il temsilcisi öğretmenleri bakanlıkta kabul edecek, saat 19.00'da Başkent Öğretmenevi'nde il temsilcisi öğretmenlere akşam yemeği verecek.

- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, saat 10.30'da "Türkiye'de Bilgi İletişim Teknolojileri ve Çocuk ve Gençlerin İnternet ve İletişim Teknolojileri Kullanımı" konulu toplantıya katılacak.

- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, saat 10.00'da AK Parti 70. Genişletilmiş İl Başkanlığı toplantısına katılacak, İstanbul'da Yunus Emre Kültür Merkezi Ataköy'de saat 20.30'da, İclal Aydın'ın 'Emanetçi' isimli tek kişilik gösterisini izleyecek.

- Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, saat 20.00'da Devlet Opera ve Balesi Büyük Tiyatro'da düzenlenen Türk Balesinin Kurucusu Dane Ninette de Valois'i anma gecesine katılacak.

- Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, saat 12.00'da Doğu Akdeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu'nun (DASİFED) Dedeman Otel'de düzenlediği yemekli toplantıya katılacak.

- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, saat 11.00'da Sheraton Otel'de TPAO ve SHELL arasında yapılacak "Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Arama ve Üretim, Paylaşım anlaşmaları" imza törenine katılacak.

- Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, saat 11.00'da Ankara Ticaret Odası Kongre Merkezi'nde düzenlenen Türkiye'nin İklim Değişikliğine Uyum Kapasitesinin Geliştirilmesi programının kapanış konferansına katılacak.

Siyasi partilerin faaliyetleri
- Demokrat Parti Genel İdare Kurulu, saat 14.00'da Demokrat Parti Genel Başkanı Namık Zeybek başkanlığında parti genel merkezinde toplanacak.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret

- Büro Emekçileri Sendikası (BES) üyeleri, saat 11.00'da sendika genel merkezde basın toplantısı düzenleyecek.

- Türk Eğitim-Sen üyeleri, saat 12.30'da Maliye Bakanlığı önünde eylem yapacak.

- Eğitim-Bir-Sen üyeleri, saat 09.30'da Çukurambar MADO'da vereceği kahvaltının ardından, saat 10.00'da "Öğretmenler ve Yöneticilerin Gündeme ve Gündelik Hayata İlişkin Değerlendirmeleri" konulu araştırma sonuçlarını kamuoyuyla paylaşacağı basın toplantısı düzenleyecek.

- Büro Memur-Sen üyeleri, saat 10.30'da 666 Sayılı KHK'ya tepki göstermek için Başbakanlık önünde basın açıklaması yapacak.

- Özel Öğretim Derneği (ÖZDER), saat 18.00'da Vakıflar Genel Müdürlüğü Konferans Salonu'nda "Özel Öğretimde Öğretmen Olmak" konulu panel düzenleyecek.

- Türk Hava Kurumu, saat 15.00'da gece görüş sistemine sahip yangın uçaklarının tanıtımını THK Türkkuşu Etimesgut tesislerinde yapacak.

- Ankara Kültür Turizm Müdürlüğü, Van depremi dolayısıyla Kamu Kurum ve Kuruluş Misafirhanelerinde kalan Vanlı kadınlara Ankara'yı tanıtmak için TKİ Misafirhanesinden saat 10.00'da hareket edilecek, saat 10.30'da Anıtkabir'e ziyaret gerçekleştirilecek, saat 11.30'da Hamamönü gezilecek, saat 13.00'da TKİ Misafirhanesinde öğle yemeği yenilecek.

- "Dünyadan İzlenimler" sergileri kapsamında KIRGIZ SANATÇILAR resim sergisinin açılış kokteyli, saat 16.30'da İÇ Sanat Galerisi'nde gerçekleştirilecek.

- Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, saat 09.00'da 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Milli Piyango Anadolu Lisesi ve Büyükhanlı İlkokulu'nu ziyaret edecek, saat 15.00'da Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde Almanya Federal Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliği'nin katkılarıyla oluşturulan laboratuar ve radyoloji ünitesini açacak. Açılışa, Almanya Büyükelçisi Eberhard Pohl da katılacak.

- Uluslararası İşbirliği Platformu (UIP) tarafından düzenlenen II.Boğaziçi Bölgesel Ortaklık Zirvesi, Conrad Otel'de saat 09.00'da, gerçekleştirilecek. Zirve Azerbaycan, Türkmenistan, Suudi Arabistan, Kazakistan, Pakistan, Mısır'ın da yer aldığı 41 ülkeden 200'ü aşkın işadamı ve üst düzey bürokratı ağırlayacak.

- Yeryüzüne Özgürlük Bloğu üyeleri, Çağlayan Adliyesi 30. Sulh Ceza Mahkemesi'nde saat 09.30'da, Hayvanların Yaşam Haklarını Koruma Derneği temsilcisi Eva Aksoy'a yönelik ırkçı ifadeler içeren hakaret, taciz ve tehdit söylemlerinin kullanıldığı iddiasına ilişkin duruşmayı izleyecek ve basın açıklaması yapacak.

- "2. Altın Kepenk Kısa Film Yarışması" Basın Lansmanı, İstanbul Ticaret Odası'nda saat 10.00'da yapılacak.

- Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde saat 11.00'de basın açıklaması düzenlenecek.

- Türkiye Kamu-Sen, Sirkeci Büyük Postane önünde saat 12.30'da, "Eşit İşe Eşit Ücret" uygulamasını protesto amacıyla basın açıklaması düzenleyecek.

- Irak Müslüman Kardeşler Birliği Heyeti Başkanı Prof. Dr. Haris Ed-dari, "Akademi İstanbul Konferans Salonu'nda saat 16.00'da, "İşgal Sonrası Irak'ta Gelişmeler" konulu panele katılacak.

- Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı 12. Yıl Kutlamaları, Çırağan Sarayı'nda saat 19.00'da gerçekleştirilecek.

- Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, saat 14.00'da toplanacak.

SPOR GÜNDEMİ
---------------------------
- Beşiktaş, Trabzonspor maçı hazırlıklarını saat 11.00'de yapacağı antrenmanla sürdürecek.

- Fenerbahçe, Gençlerbirliği maçı hazırlıklarını saat 18.00'de yapacağı antrenmanla sürdürecek.

- Galatasaray, Sivasspor maçı hazırlıklarını saat 12.00'de basına kapalı olarak sürdürecek.

- Basketbolda Anadolu Efes-Partizan maçı Sinan Erdem Spor Salonu'nda saat 20.00'de oynanacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 79
Bu Ay : 5273
Toplam : 5273

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom