Taş Ocağı Sorunu TBMM Gündemine Geldi

Veli Ağbaba TBMM'nde Malatya'daki taş ocakları ve mera satışları ile ilgili yaşanılan sorunları dile getirdi. Ağbaba, "Şükür ki Malatya'da altın yok. Malatya'nın altınlarını satamıyorlar. Ama dağlarını, meralarını satıyorlar" dedi.

Taş Ocağı Sorunu TBMM Gündemine Geldi Malatya Siyaset

CHP Milletvekili Veli Ağbaba TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada Malatya'daki taş ocakları ve meraları ile ilgili sorunları dile getirerek, "Şükürler olsun Malatya'da altın olmadığı için altınları satamıyorlar. Ancak Malatya'da bir başka şeyi satıyorlar. Malatya'da ne kadar dağ varsa dağları satıyorlar. Malatya'nın, 600 bin kişinin içme suyu kaynağı olan Gündüzbey'deki Kabotaj'da bir taş ocağı açılmış. Yine, Atalar köyünde, Kırlangıç köyünde, Kelhalil köyünde, Dedeyazı köyünde, Beydağı beldesinde Malatya'nın bütün dağları taş ocakları için satılıyor" dedi.

Veli Ağbaba, "Ayrıca, Ören ve yöresindeki bütün meralar, çiftçiler, hayvancılık yok edilme pahasına satıldı. Bu son dönemlerde satılmayan bir tek yer kalmadı. Malatya'nın dağları satıldı ve yaranarak, peşkeş çekilerek satılmaya devam ediyor. Bunların önünde "Dur" denilmesini istiyoruz" ifadelerine yer verdi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 508
Bu Ay : 2037
Toplam : 2037

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom