Turistik Gemi Yılbaşına Yetişdirilecek

Malatya'da yapım çalışması devam eden turistik geminin yılbaşına yetiştirilmeye çalışıldığı bildirildi. Gemi ile, Nemrut Dağı'na da gidileceği belirtildi.

Turistik Gemi Yılbaşına Yetişdirilecek Malatya Kültür-Sanat

Battalgazi ilçesi Atabey iskelesinde yapım çalışmaları devam eden, Battalgazi - Kale - Pütürge ilçeleri arasında turistik amaçlı hizmet verecek olan gezinti gemisinin büyük oranda tamamlandığı bildirildi.

29 Eylül 2011 günü gemide inceleme yapan Vali Saran, yaptığı açıklamada, "Malatya'nın turizmine katkı sağlamak amacıyla Nemrut Dağı Milli Parkına ulaşmada alternatif bir güzergah olan su yolunun kullanılması düşünüldü. Bu çerçevede Denizcilik Müsteşarlığı tarafından çok amaçlı kullanım için Valiliğimize tahsis edilen 12 metre uzunluğu ve 30 kişilik yolcu taşıma kapasitesine sahip teknenin yerine Malatya'nın turizmini geliştirmek için Müsteşarlıkla görüşülerek 24 metre ve 150 kişilik yolcu taşıma kapasitesine sahip bir yolcu gemisi yaptırılması için anlaşmaya varıldı. Geminin içinde 150 kişilik kapalı bir restoran, 15 kişilik VIP toplantı salonu, mutfak, 2 kamara, lavabo ve tuvaletler bulunuyor. Ayrıca kokteyl ve benzeri faaliyetler için de geminin üst kısmında açık bir alanın yer alacaktır" demişti.

Turistlerin Nemrut Dağı Milli Parkına giderken yemeklerini yiyip hoş bir ortamda seyahat etme fırsatı sunulacağını ifade edilerek, yolcuların seyahatleri esnasında sadece Battalgazi ilçesindeki tarihi ve turistik yerleri görmekle kalmayacaklarını, aynı zamanda Kale ilçesi ve Karakaya Baraj Gölünün doğal güzelliklerini de görme fırsatı bulacakları kaydedildi.

Gemi ile, Nemrut Dağı'na da gidileceği belirtildi. Karakaraya Baraj Gölü üzerinden Doğanyol ilçesine gemi ile gidileceği, oradan da Pütürge ilçesinden Nemrut Dağı'na karayoluyla ulaşılarak, Nemrut Dağı'na alternatif ulaşım yolunun sağlanmış olacağı vurgulandı.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 598
Bu Ay : 4042
Toplam : 4042

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom