Kalkana Hayır Mitingi Düzenlendi

Malatya'nın Kürecik köyünde kurulacak olan erken uyarı sistemine karşı oluşturulan Malatya Füze Kalkanı Platformu "Kalkana Hayır" mitingi düzenledi.

Kalkana Hayır Mitingi Düzenlendi Malatya Haber

Öğretmenevi önünde toplanan bazı siyasi partilerin temsilcileri, dernekler ve il dışından gelen vatandaşlar, Malatya Belediyesi yanında bulunan miting alanına kadar yürüdü. Miting alanında bir konuşma yapan Malatya Füze Kalkanı Platformu Sözcüsü Ali Ekber Baytemur, "Bizler sokaklarda, meydanlarda, mücadele çadırlarında, kısacası yaşamın her alanında füze radar sistemine karşı sesimizi yükseltiyoruz. Sesimizi çok geniş yığınlara duyurmayı başardık" görüşünü savundu.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ise, "Malatya halkı, Kürecik halkı, bölge halkı ve Türkiye halkı füze kalkanını istemiyor. TBMM'den kaçırılarak anlaşma imzaladılar. Uganda ile bile herhangi bir anlaşma konusunda uzun görüşmeler yapılırken, Türkiye'yi büyük tehlikeye atacak olan İsrail'i korumaya yönelik füze kalkanını TBMM gündeminden adeta kaçırıyorlar. Sayın Başbakan İsrail'e karşı efelenirken bir taraftan da İsrail'i koruyacak füze kalkanının ülkemizde, Malatya'da kurulmasına izin veriyorlar.Malatya ve bölge halkı füze kalkanına karşı olmaya devam edecektir" diye konuştu.

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Bingöl Milletvekili İdris Baluken de, "Amerika Ortadoğu'nun tamamını kanla yıkanmış bir bataklığa çevirmek istiyor. AK Parti'nin bugün Malatya'yı, Kürecik'i seçmesi, buraya füze rampaları getirmesi tesadüfi değildir" iddiasında bulundu.

Kürecik halkı adına konuşan Hüseyin Hazar ise, "Malatya'mız yeşil olarak kalacaksa, çocuklarımıza ve torunlarımıza temiz bir çevre bırakmak istiyorsak, dünyanın en güzel kayısılarını yetiştirmek istiyorsak, canımızı ciğerimizi kanser gibi illetlerden yitirmek istemiyorsak, bu görkemli tepkimizi daha da büyüterek, uzun vadedeki iradeyle bu ucube tesisi, kesinlikle iptal edilinceye kadar mücadele etmeliyiz" dedi. Yapılan konuşmaların ardından mini bir konser verilirken, mitinge katılanlar halay çekti.

Miting olaysız sona erdi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 381
Bu Ay : 4747
Toplam : 4747

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom