17 Kasım Türkiye Gündemi

17 Kasım 2011 Türkiye Gündemi

17 Kasım Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül'ün programı
- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 11.30'da Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşat Salihi ve beraberindeki heyeti Çankaya Köşkü'nde kabul edecek, saat 14.00'da İran İslami Danışma Meclisi Dış Siyaset ve Ulusal Güvenlik Komisyonu Başkanı Alaaddin Boroujardi ve beraberindeki heyeti kabul edecek, saat 15.00'da Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'i kabul edecek, saat 16.15'te Irak Meclis Başkanı Usame Nuceyfi ve beraberindeki heyeti kabul edecek, kabulde TBMM Başkanı Cemil Çiçek de yer alacak.

TBMM Başkanı Çiçek'in programı
- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, saat 12.00'da Irak Ulusal Meclis Başkanı Usame el Nuceyfi ile baş başa görüşecek, ardından heyetlerarası görüşme yapılacak, saat 12.15'te Nuceyfi ve beraberindeki heyet onuruna öğle yemeği verecek, saat 14.30'da Romanya Büyükelçisi Radu Onofrei'yi kabul edecek, saat 17.00'da HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'a iadeyi ziyarette bulunacak.

Başbakan Erdoğan'ın programı
- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 10.00'da İstanbul'da Atlantik Konseyi Karadeniz Enerji ve Ekonomik Forumu'na katılacak, saat 11.30'da Sırbistan Başbakan'ı Mirko Cvetkoviç ile görüşecek, saat 13.00'da Irak Kürdistan Bölgesel Başkanı Behram Salih'i kabul edecek, saat 17.00'da Fransa Dışişleri Bakanı Alain Juppe'yi kabul edecek.

TBMM gündemi
- TBMM Genel Kurul'da saat 14.00'da bazı uluslararası anlaşma ve sözleşmelerin onaylanmasının uygun bulunduğuna dair kanun tasarıları ele alınacak.

- TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, saat 10.00'da Gençlik ve Spor Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay ve HSYK'nın 2012 yılı bütçeleri görüşülecek.

- TBMM Sanayi Komisyonu'nda, saat 10.30'da Ticari Sır, Banka Sırrı ve Müşteri Sırrı Hakkında Kanun Tasarısı ele alınacak.

- TBMM Çevre Komisyonu'nda saat 10.30'da bazı uluslararası anlaşma ve sözleşmelerin onaylanmasının uygun bulunduğuna dair kanun tasarıları görüşülecek.

- TBMM KİT Komisyonu, saat 10.30'da Türkiye Petrolleri A.O Ltd ti'nin 2009 hesaplarını denetleyecek.

- TBMM KİT Komisyonu, saat 14.30'da TSE Sojuztest Metroloji ve Kalibrasyon Ltd ti'nin 2009 hesaplarını denetleyecek.

- Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, saat 11.00'da İran Meclis Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Alaaddin Burucerdi ile görüşecek.

- CHP İstanbul Milletvekili ve Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi saat 11.00'da basın toplantısı düzenleyecek.

Başbakan Yardımcıları ve Bakanların faaliyetleri
- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Isparta'da, saat 12.00'de Valiliği ziyaret edecek. Saat 14.00'te Süleyman Demirel Üniversitesi'nin yeni akademik yılı açılış programına katılacak olan Arınç, burada ilk dersi verecek. Arınç, daha sonra AK Parti Isparta İl Başkanlığı'nı ziyaret edecek, ardından Antalya'nın Gazipaşa ilçesine geçecek.

- Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, İstanbul Hürriyet Medya Towers'da saat 10.30'da, "2011'in son rakamları ve 2012 beklentileri" konulu basın toplantısı düzenleyecek.

- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Swissotel'de saat 13.30'da, 3. Karadeniz Enerji ve Ekonomi Forumu öğle yemeğine katılacak ve bir konuşma yapacak. Bağış, İstanbul Conrad Otel'de saat 18.15'te, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile birlikte, Avrupa Komisyonu'nun Genişleme ve Komşuluk Politikası'ndan Sorumlu Üyesi Stefan Füle ve Avrupa Komisyonu'nun Ticaretten Sorumlu Üyesi Karel de Gucht ile görüşecek. Bağış, Conrad Otel'de saat 19.30'da, 'Türkiye ve Avrupa Birliği: Ortak Çıkarların Yeniden Değerlendirilmesi Konferansı'nın gala yemeğine katılacak.

- Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, İstanbul Ortaköy'deki Feriye Lokantası'nda saat 10.00'da, "Gümrük ve Ticaret Bakanlığının Yeni Yapılanması, Vizyonu ve Projeleri" konulu basın toplantısı düzenleyecek.

- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin Dolapdere Kampüsü Mahkeme Salonu'nda saat 14.00'te, "Ailenin Korunmasına Dair Kanun Kimi ve Neyi Koruyor" konulu panele katılacak.

- Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, İstanbul'da, saat 12.00'de TİM Dış Ticaret Merkezi'nde Suriye konulu toplantıya, saat 14.30'da Libya konulu toplantıya katılacak. Çağlayan, İstanbul Conrad Otel'de saat 18.15'te Dörtlü Değerlendirme Toplantısına, saat 19.30'da ise TUSKON'un gala yemeğine katılacak.

- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, İstanbul'da saat 09.00'da, Atlantik Konseyi tarafından Swiss Otel'de düzenlenen Karadeniz Enerji ve Ekonomi Forumu'na katılacak.

- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Atatürk Havaalanı'nda saat 18.00'de, DHMİ Kurtarma ve Yangın İstasyonu Ek Hizmet Binasının açılış törenine katılacak.

- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Bilecik'in Bozüyük ilçesinde saat 11.30'da, Vitra İnovasyon Merkezi'nin açılış törenine katılacak. Saat 14.00'te Bursa'daki Merinos Parkı Gönül Dostları Sofrası'nda öğle yemeği yiyecek olan Ergün, saat 14.45'te Bursa Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezi'nin sunumunu izleyecek, saat 16.00'da Bosch fabrikasını ziyaret edecek. Kocaeli'ne gidecek olan Ergün, İzmit ilçesinde saat 19.00'da Şampiyon Sporcularla Birlikte Şampiyonlar Gecesi programına katılacak.

Siyasi partilerin programları
- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 5 günlük program için Almanya'ya gidecek. Bahçeli, Frankfurt'ta saat 17.30'da, Türk Federasyon Genel Merkezi'ni ziyaret edecek.

- CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, saat 11.00'da THK Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri öğrencileriyle bir araya gelecek.

- CHP Genel Başkan Yardiİran Meclis Milli Gımcıları Yakup Akkaya ve Faruk Loğoğlu, saat 11.00'da Japonya Büyükelçiliği'ni ziyaret ederek, Van depreminde hayatını kaybeden yardım gönüllüsü Atsushi Miyazaki için taziye ziyaretinde bulunacak.

- CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, saat 11.30'da Ankara Adliyesi önünde basın açıklaması yapacak, ardından Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı hakkında suç duyurusunda bulunacak.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- Vefat eden ünlü sanatçı Esin Afşar, İstanbul'da son yolculuğuna uğurlanacak.

- Avrupa Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Stefan Füle, İstanbul'da düzenlenen Avrupa-Akdeniz Ekonomik ve Sosyal Konseyler ve Benzeri Kuruluşlar Zirvesi'nde konuşma yapacak.

- Suriye Müslüman Kardeşler Hareketi Lideri Riyad Şikfa, İstanbul Fatih'teki Reşadiye Otel'de saat 11.00'de, Suriye'de yaşanan gelişmelere ilişkin basın açıklaması yapacak.

- Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Davut Dursun, İstanbul'da saat 10.00'da, Legacy Ottoman Hotel'de düzenlenen İslam Ülkeleri Yayıncılık Düzenleyici Forumu'nun açılış konuşmasını yapacak.

- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Başkanlık Sarayı Saraçhane'de saat 10.00'da, İlçe Belediye Başkan ve Yardımcıları ile "Deprem Hazırlıkları" konulu toplantıda bir araya gelecek. Topbaş saat 13.00'te ise toplantıya ilişkin gazetecilere değerlendirmelerde bulunacak.

- Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'nce düzenlenen "2. Yapı Denetim Sempozyumu", İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde saat 10.00'da başlayacak.

- "Ataması Yapılmayan Öğretmenler" oluşum mensupları, İstanbul Taksim Tramvay Durağı'nda saat 13.30'da, "İstanbul'dan Ankara'ya Yürüyoruz" konulu etkinliğe ilişkin basın açıklaması yapacak. Grup, daha sonra yürüyüşe geçecek.

- Tuncay Özinel'in sahneye koyduğu "Uyan Uyan Gazi Kemal", saat 19.30'da CHP Genel Merkezi'nde sahnelenecek.

- Türk Eczacıları Birliği (TEB) 38. Olağan Büyük Kongresi, saat 10.30'da J.W. Marriott Oteli'nde yapılacak.

- Dikmen Vadisi Halkı, saat 10.00'da Mülkiyeliler Birliği'nde basın toplantısı düzenleyecek.

SPOR GÜNDEMİ
----------------------------------
- Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu'nun bugün yapacağı toplantıda A Milli Takım'ın yeni teknik direktörünü açıklaması bekleniyor.

- Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında Fiyapı İnönü Stadı'nda oynayacağı Beşiktaş maçının hazırlıklarını saat 11.00'de basına ve taraftara kapalı olarak yapacağı antrenmanla sürdürecek.

- Beşiktaş, Galatasaray ile oynayacağı derbi maçın hazırlıklarını saat 11.00'de basına kapalı yapacağı antrenmanla sürdürecek.

- Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında kendi evinde Eskişehirspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarını saat 18.00'de ilk 30 dakikası basın açık gerçekleştirilecek antrenmanla sürdürecek.

- Trabzonspor, Spor Toto Süper Lig'in 11. hafta açılış mücadelesinde deplasmanda Mersin İdman Yurdu ile oynayacağı karşılaşma için saat 15.00'te Mersin'e gidecek.

- Bugüne kadar 17 dünya kırış şampiyonluğu bulunan ve 11 Guinness rekorunun sahibi olan Ali Bahçetepe, İstanbul Başakşehir Olimpa Alışveriş Merkezi'nde, 1 dakikada bin 180 adet beton blok kırışı, 30 saniyede 700 adet beton blok kırışı, tek vuruşta 35 adet beton blok kırışı başta olmak üzere toplam 5 rekor denemesi gerçekleştirecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 24
Bu Ay : 3822
Toplam : 3822

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom