18 Yıl Hapis Çıktı

Malatya'da hemşire olan eski eşini öldürüp, dağda gömdüğü iddiasıyla yargılanan polis memuru 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

18 Yıl Hapis Çıktı Malatya Asayiş

Malatya'da hemşire olan eski eşini öldürüp, dağda gömdüğü iddiasıyla yargılanan polis memuru 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Malatya'da 26 Kasım 2008 günü kaybolduktan 55 gün sonra, 20 Ocak 2009 günü cesedi dağda gömülü bulunan Malatya Devlet Hastanesi çocuk servisinde görevli 1 çocuk annesi hemşire Özgür Karaağaç'ı (31) öldürmekle suçlanan eski eşi polis memuru Ömer K.'nin yargılaması sona erdi. Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki karar duruşmasına tutuklu sanık Ömer K. ile taraf avukatları katıldı. Katil zanlısı Ömer K., "Ben öldürmedim, kaza ile oldu" dedi. Mahkeme heyeti, katil zanlısı polis memuruna Ömer K.'ye önce müebbet hapis cezası verdi, ardından tahrik indirimine giderek, cezayı 18 yıl hapis cezasına indirdi.

Malatya Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Bölümü'nde hemşire olarak görev yapan Özgür Karaağaç, 26 Kasım 2008 tarihinde mesaisinin bitmesiyle birlikte saat 08.00'da hastaneden ayrılmış ve kendisinden bir daha haber alınamamıştı. Özgür hemşireye ait otomobil ise, olaydan 11 gün sonra Sivas Caddesi'ndeki bir otoparkta bulunmuştu. Otomobil üzerinde parmak izi alan polis ekipleri, bir oto yıkamacıda çalışan eski bir sabıkalıya ulaşınca, o şahıs otomobili getiren şahısın, "Kurban kestik" diyerek aracı yıkattığını söyledi.

Araştırmayı derinleştiren Asayiş Şubesi Cinayet Bürosu ekipleri, İstanbul'da görev yapan hemşirenin 3 yıl önce boşandığı eski eşi Polis Memuru Ömer K.'yi gözaltına almış ve katil zanlısı suçunu itiraf ederek, yer göstermesi sonucunda Özgür Hemşirenin cesedi Konak Kasabası ile Gündüzbey Kasabası arasındaki Beydağı'nıın Daztepe mevkiinde gömülü olarak bulunmuştu.

Özgür hemşirenin kaybolduğu gün, öldürülüp gömüldüğü tespit edilmişti.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 22
Bugün : 661
Bu Ay : 1179
Toplam : 1179

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom