Van'a Yardım Tır'ı Gönderildi

Malatya Belediyesi, sivil toplum örgütleri ile yaptığı işbirliği sonucu 1225 gıda paketi, 36 katalitik soba ve çok sayıda giyecek, battaniye, ilaç yardımından oluşan bir TIR'ı daha deprem bölgesine gönderdi.

Van'a Yardım Tır'ı Gönderildi Malatya Haber

Malatya Belediyesi koordinasyonunda bazı sivil toplum örgütleri ve meslek odaları tarafından depremzedeler için hazırlanan yardım malzemeleri bir TIR ile Van'a gönderildi. Belediye Hizmet Binası yanından yardım TIR'ının gönderilmesi nedeniyle bir araya gelen Belediye Başkan Vekili Ertan Mumcu, sivil toplum kuruluşları ile oda temsilcileri açıklamalarda bulundular.

ERTAN MUMCU: YARDIM YAPANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Yardım malzemelerini temin edenlere teşekkür eden Belediye Başkan Vekili Ertan Mumcu, "Öncelikle deprem afetine uğrayan bölgedeki depremzedeler adına, Malatyalı hemşehrilerimiz adına şu an yaklaşık 1225 koli gıdayı bize teslim eden Ticaret ve Sanayi Odamıza ve değerli üyelerine; Müsiad üyelerimize ve şube başkanımıza; Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimize, Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi üyelerine ve Malatya Sanayici ve İşadamları Derneğimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum" dedi.

Mumcu, belediye personeline de bu husustaki çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

ERKOÇ: ALLAH BİR DAHA YAŞATMASIN

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı H. Hüseyin Erkoç, Türk Milleti'nin bir kez daha kadirşinaslığını ortaya koyduğunu dile getirerek, "Hakikaten 74 milyon insan tek yürek tek bilek oldu. Türk insanının tarihin derinliklerinden gelen kardeşlik duygusunu en üst noktada yaşamaya başladık. Bu milletimiz adına sevindirici bir olaydır. Belediyemizin organizatörlüğünde, sivil toplum örgütleri olarak bu yardım kampanyasına katıldık. Malatya olarak da üzerimize düşen görevi yerine getirmeye gayret ettik. Yardım yapan Malatyalı iş adamlarımıza, esnaflarımıza, vatandaşlarımıza da teşekkür etmek istiyoruz. Ayrıca toplanan bu eşyaları olay yerine götürecek Oruçoğlu firmasına da ben huzurlarınızda bir kez daha teşekkür etmek istiyorum" dedi.

ŞAHİN: GEREKLİ HASSASİYET GÖSTERİLDİ

MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Namık Şahin de Müsiad olarak gerek Türkiye'de gerek dünyanın herhangi bir yerinde böyle bir olay meydana geldiğinde geri durmalarının mümkün olmadığını ifade ederek, "Tabi bizler de bu konuda gerekli hassasiyeti göstererek, aynı şekilde çok kısa bir zaman içerisinde arkadaşlarımıza duyuru yaptık. Arkadaşlarımız da gerekli hassasiyeti göstererek gerekli yardımları yaptı. Bizler de getirdik burada belediyeye takdim ettik" şeklinde konuştu.

EVREN: HAYRI SEVEN BİR MİLLETİZ…

Malatya Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi (ESKK) Başkanı Ali Evren ise Türk Milleti'nin hayrı seven bir millet olduğunu belirterek, "Ben bir mesaj yolladım; iki gün içinde, esnaf ve sanatkarlarımız Bakırcılar Çarşısı'nda üç pikapa yakın eşya toplamış. Birisi kalfa olarak, çırak olarak ustasından 15 lira para almış, getirmiş 2 tane çayı oraya bırakmış. Biz böyle bir milletiz. Ölenlere Allah rahmet eylesin, Van Erciş'tekilerin tekrar başı sağolsun" açıklamasında bulundu.

ÖZBEK: KATKI SAĞLAYANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili Orhan Özbek de gıda bağışı yapan esnaflara teşekkür ederek, "Yardımlara katkı sunan, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum" dedi.
Yapılan konuşmaların ardından 1225 gıda paketi, 36 katalitik soba ve çok sayıda giyecek, battaniye, ilaç malzemesi taşıyan yardım TIR'ı Van'a gönderildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 28
Bu Ay : 2512
Toplam : 2512

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom