Arapgir Tanıtım Günleri

Malatya'nın Arapgir ilçesinin tanıtım günleri programı ilgi gördü.

Arapgir Tanıtım Günleri Malatya İlçe

Malatya Park AVM'de 4 gün düzenlenen Arapgir ilçesinin tanıtım günleri programını çerçevesinde, Arapgir'in hanımları tarafından hazırlanan yöresel yemeklerinin yarışması düzenlendi. Yörenin ellerinde hayat bulduğu Çıpıt tezgahlarında işlenen kilimleri de Malatya Park'da ziyaretçilere sunuldu. Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, "Her dönem farklı, gizlenmiş bir tarih mirasına sahip olan Arapgir'in Meydan Köprüsünden Mirliva Ahmet Bey Cami'ne Çobanlı Camii'nden Kaşkaloğlu Konağı'nın birbirinden şık minyatürleri sergilendi. İlçenin sosyal hayatında aktif rol alan Arapgir Halk Eğitim Merkezi el işlerinin ve farklı kareleri ile bizlere güzelliklerini gösteren fotoğraf sergisinin yer aldığı tanıtım günlerinde yöresellerimiz, şehrimizin modern yapısı ile bütünleşti. İlçeyi tanıtımda 4 gün de olsa hedefimize ulaştık" dedi.

Cömertoğlu, ilçenin meşhur Köhnü üzümünün daha iyi tanıtıldığını, ilçede kan verme kampanyası düzenleyip rekor kırdıklarını da hatırlatarak, kendilerine Arapgir Tanıtım Günleri imkanının sağlayan Malatya Park AVM yetkililerine teşekkür etti.

Bu arada, Arapgir Tanıtım Günleri içerisinde ilçenin haftalık gazetesi Arapgir Postası'nın sayılarını sergileyen Gazeteci Kamuran Sezer ise, 57 yıldır her hafta yayınlanan gazetelerinin 4 gün boyunca ilgi gördüğünü belirtti.

Diğer yandan, Arapgir Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen çıpıt dokuması ile el işi göz nuru ürünlerin de sergilendiği Arapgir Tanıtım Günleri ilgi gördü.

Arapgir Tanıtım Günleri boyunca ilçenin türküleri de mahalli sanatçılar tarafından canlı olarak seslendirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 730
Bu Ay : 3214
Toplam : 3214

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom