Rekorun Sırrı Çözürdü

Kızılay tarafından bir günde en fazla kan bağışı toplama rekoru, 433 ünite kan ile Malatya'nın Arapgir ilçesinde kırıldı. Bu rekorun sebebini İlçe Kaymakamı açıkladı.

Rekorun Sırrı Çözürdü Malatya İlçe

Kızılay tarafından bir günde en fazla kan bağışı toplama rekoru, 433 ünite kan ile Malatya'nın Arapgir ilçesinde kırıldı.

Kızılay Kan Merkezi tarafından,Arapgir Tanıtım Günleri kapsamında ilçe merkezinde kan bağış kampanyası düzenlendi. Kızılay'ın kan bağış TIR'ının gittiği ilçede bir gün içerisinde toplam 433 ünite kan bağışı yapıldı. Arapgir Kaymakamlığı ve Arapgir Belediyesi'nin ortak organizasyonu ile vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kan bağışında ilçenin meşhur Arapgir Kühnü üzümü ikram edildi.
Kızılay Malatya Kan Merkezi Müdürü Dr. Hakan Yılmaz, daha önce bir günde kan toplama rekorunun 410 ünite ile Mersin ilinde elde edildiğini ancak Arapgir ilçesinde bir günde 433 ünite kan toplanarak bu rekorun kırıldığını ifade etti.

Arapgir Kaymakamı Ercan Turan ise, Arapgir Köhnü üzümünün kan yapıcı olduğunu söyleyerek, ilçenin tanıtımı için de güzel bir etkinlik gerçekleştiğini söyledi. Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ise, ilçede yetişen üzümün kan yapıcı olması nedeniyle ilçelerinde kan bağışı konusunda böyle bir rekorun kırılmasından dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

Bu arada, Malatyapark AVM'deki Arapgir Tanıtım Günleri'ne Kızılay tarafından asılan afişte "Arapgir üzümü ile kan, kanı ile hayat veriyor. Arapgir kan bağış TIR'ı ile yapılan organizasyonda 433 ünite kan toplanarak Türkiye rekoru kırılmıştır" denildi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 513
Bu Ay : 8409
Toplam : 13158

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom