Ermeni Mezarlığı Restore Edildi

Malatya'nın Arapkir'de restore edilen Ermeni Mezarlığı'nın açılışına katılarak burada bir ayin düzenleyen Beyoğlu Ermeni Uç Horan Kilisesi Başpapazı Müron Ayvazyan, birlik mesajları verdi.

Ermeni Mezarlığı Restore Edildi Malatya İlçe

Malatya'nın Arapgir ilçesinde yeniden onarılarak düzenlenen Ermeni Mezarlığı'nın açılışına katılarak burada bir ayin düzenleyen Beyoğlu Ermeni Uç Horan Kilisesi Başpapazı Müron Ayvazyan, "Yüce Rabbimiz devletimize zeval vermesin, daima muzaffer kılsın" dedi.

Arapgir ilçesinde, Arapgir Kaymakamlığı ve Arapgir Belediye Başkanlığı ile İstanbul'da yaşayan Arapgirli Ermenilerin girişimleri sonucunda yeniden düzenlenerek onarılan Ermeni Mezarlığı için bir tören düzenlendi.

Törene; Kaymakam Ercan Turan, Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Arapgir Müftüsü Turgay Papurcu, Beyoğlu Ermeni Uç Horan Kilisesi Başpapazı Müron Ayvazyan, İstanbul Arapgir Kültür Derneği Başkanı Turgay Akşahin, İstanbul'dan gelen 40 kişilik Ermeni vatandaşı ile birlikte Arapgir'de yaşayan Ermeni vatandaşlar katıldı.

Açılış nedeniyle düzenlenen ayini yöneten Beyoğlu Ermeni Uç Horan Kilisesi Başpapazı Müron Ayvazyan, "Güzel vatanımızın her köşesinde olduğu gibi Arapgir ilçemizde asırlar boyu Müslüman kardeşlerimiz ve Ermeniler dost ve kardeş yaşamıştır" dedi.

Kendilerine gösterilen ilgiye teşekkür eden Başpapaz Ayvazyan, "Uzun zamandır kullanılmaz halde olan Arapgir Ermeni Mezarlığı'nın yenilenmesi ve hizmete geçirilmesi için mezarlığı yenileme çalışmalarını takip eden İstanbul Ermeni cemaatinden Arapgir kökenli kardeşlerimize yetkili makamlarca gösterilen ilgi ve katkılar her türlü takdirin üstündedir.

Arapgir Çobanlı Mahallesindeki Ermeni Mezarlığı'nın restore çalışmalarını düzenli bir şekilde yapan emeği geçen herkese teşekkür ederiz" ifadelerini kaydetti.

BAŞBAKAN ERDOĞAN'A BAŞSAĞLIĞI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın vefat eden annesi nedeniyle acısını paylaştıklarını söyleyen Başpapaz Ayvazyan, "Başbakanımızın vefat eden değerli annesine rahmetler diler, Başbakanımıza ve ailesine başsağlığı ve sabırlar dileriz" dedi. Başpapaz Ayvazyan şunları söyledi:

"Yüce Rabbimiz devletimize zeval vermesin, daima muzaffer kılsın. Asırlar boyu bu topraklarda yaşamış, toprağından, suyundan ve havasından yararlanmış biz Ermenileri de anavatanımızdan mahrum etmesin. Tanrı hepinizi korusun."  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 61
Bu Ay : 7698
Toplam : 7698

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom