Hayvancılık Destekleme Başvuruları

Hayvancılığın Desteklenmesi kapsamında verilecek olan teşviklerin miktarları açıklanarak, yetiştiricilerin üye oldukları birlikler aracılığı ile başvurdukları taktirde uygulamadan yararlanabilecekleri bildirildi.

Hayvancılık Destekleme  Başvuruları Malatya Ekonomi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hamit Aygül, Hayvancılığın Desteklenmesi kapsamında verilecek olan teşviklerin miktarlarını açıklayarak, yetiştiricilerin üye oldukları birlikler aracılığı ile başvurdukları taktirde uygulamadan yararlanabileceklerini bildirdi.

Yazılı bir açıklama yapan Aygül, "Hayvancılığın Desteklenmesi Hakkındaki Bakanlar Kurulu Kararı gereğince 2011 yılı için, Anaç Sığır Başına 225 TL, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği üyesi yetiştiricilere Anaç Sığır Başına 275 TL, Suni Tohumlama Sonucu Doğan Buzağı başına 75 TL, Yerli ırk ve Yerli ırk melez sığırlarından etçi ırklara ait sperma ile yapılacak çevirme melezlemesi sonucu doğanlara 150 TL ve hayvan hastalıkları ile mücadele kapsamında Brucella S-19 ve Şap aşısı yapılmış dişi sığırlara 25 TL teşvik verilecektir" şeklinde bilgi verdi.

Aygül uygulama hakkında ise şu bilgileri aktardı:

"Yetiştiricilerin anaç sığır desteğinden yararlanması ancak üst birliğini oluşturmuş herhangi bir hayvancılık örgütüne üye olması şartı gerektirdiği için, Desteklemeden yararlanmak isteyen yetiştiricilerimiz örgütleri aracılığı ile başvurabilirler. Suni tohumlamadan doğan buzağı desteğinde örgüt üyeliği şartı aranmadığından, yetiştiricilerimizin desteklemeden yararlanabilmesi için bizzat bağlı bulundukları il ve ilçe müdürlüklerine dilekçe ile şahsen başvurmaları gerekmektedir. Buzağı desteğine başvuran yetiştiricilerin ayrıca aşı desteği için başvurmalarına gerek yoktur. Anaç sığır desteklemesi için; örgütler yıl içinde üyelerinden başvuru dilekçelerini aldıktan sonra, üyeleri adına 1-31 Aralık 2011 tarihleri arasında İl ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine başvuru yapmak zorundadır. Örgütlü üretici olmayıp Suni Tohumlama sonucu doğan buzağısı olan yetiştiriciler ise; 1 Ekim 2011- 31 Aralık 2011 tarihleri arasında bağlı bulundukları il ve ilçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine başvuracaklardır."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 262
Bu Ay : 780
Toplam : 780

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom