Daha Güvenli Bir Malatya İçin 10 Proje

Malatya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'nce 10 ayrı proje yaşama geçirilecek. Projenin yaşama geçirilmesi için belirlenen maliyetin 1 milyon 174 bin TL olduğu bildirildi.

Daha Güvenli Bir Malatya İçin 10 Proje Malatya Haber

Malatya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'nce 10 ayrı proje yaşama geçirilecek. Projenin yaşama geçirilmesi için belirlenen maliyetin 1 milyon 174 bin TL olduğu bildirildi.

İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya ile Asayiş Şube Müdürü Turan Odabaş, Asayiş Şube Müdürlüğü'nde basın mensuplarına Yeni Asayiş Kompleksi Projesi ile Asayiş Şubesi Müdürlüğü'nce yaşama geçirilmesi kararlaştırılan 10 ayrı projeye ilişkin açıklamalarda bulundular.

Asayiş Şube Müdürü Turan Odabaş, amaçlarının Malatya'nın mevcut güven ortamının daha da üst seviyelere çıkarmak olduğunu bu kapsamda da yeni projeleri yaşama geçirmek istediklerini söyledi. Odabaş, Malatya'nın güvenli bir şehir olduğunu ancak, hareketli, dinamik ve canlı olan bir şehir de olduğunu ve bundan dolayı her zaman ileriye dönük önlemlerin ve projelerin hayata geçirilmesi gerektiğini kaydetti. Odabaş, "İleride Malatya'nın kaygılardan uzak bir şehir olmasını istiyoruz" dedi.

İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya da konuşmasında, Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesinde 10 ayrı projenin hazırlandığı belirterek bu projelerin ' Aile İçi Şiddetle Mücadele Projesi', 'Bilişim Suçları İle Etkin mücadele Projesi', 'Motorize Ekipleri GPS İle Yönetme -Yönlendirme Projesi', 'Yunus Timleri Geliştirme Projesi', 'Asayiş Ekipler Amirliğinin Yeniden Yapılandırılması Projesi', 'Mobil Polis Merkezi Projesi', 'Asayiş Olayları Görsel Takip Merkezi Projesi', 'Olay Yeri Ortak Operasyon Projesi', ' Sürekli Eğitim Merkezi Projesi' ve 'Hırsızlık Olaylarına Karşı İşyerleri Otomasyon ve Denetim Projesi' olduğunu belirtti.

Kahya, yürütülen projelerin dışında Emniyet Müdürlüğü'ne ait Karakavak'taki alan ile Çevreyolu Arapgir Garajı alanının takas edilmesi sonrasında Arapgir Garajı alanına 'Yeni Asayiş Kompleksi Projesi'ni yapacaklarını belirterek, bu kompleksin yapılmasının ardından, kent merkezindeki 3 ayrı Polis Merkezi'nin bu binaya taşınacağını ve tek elden hizmetin yürütüleceğini, bu binada ayrıca çocuk Şubesi ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü'nün de yer alacağını bunun dışında Laboratuarında kurulacağını söyledi. Kahya, bu binada özellikle kaçak yollarla ülkemize gelen yabancı uyruklu kişilerin yakalanması durumunda, sınır dışı edilene kadar geçen sürede barınma sorunlarının çözümüne yönelik misafirhane yapılacağını da söyledi.

Kahya, 3 polis merkezinin kaldırılmasının ardından kent içinde asayişin en yoğun olduğu 4 bölgenin belirlendiğini ve buralara ' Kütük Ev' yapılacağını bu bölgelerde polisin sürekli görevde olacağını kaydetti.

İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, basın mensuplarının çeşitli konulardaki sorularını da yanıtlarken, İl Emniyet Müdürlüğü'nün yeni hizmet binasının yapımı konusunda da ihalenin gerçekleştirildiğini ancak Kamu İhale Kurumu'na ihaleye katılanlarca yapılan itirazların neticelenmemesi nedeniyle yapımına başlanamadığını, bununda kısa sürede çözümlenmesinin ardından Kasım ayı içerisinde temel atmanın olabileceğini belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 654
Bu Ay : 5848
Toplam : 5848

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom