5 Ekim Türkiye Gündemi

5 Ekim 2011 Türkiye Gündemi

5 Ekim Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül'ün programı
- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 09.30'da Rixos Otel'de düzenlenen Bağımsızlıkların 20. Yılında Türk Cumhuriyetleri Uluslararası toplantısına katılacak, saat 11.00'da Bağımsız Türkiye Komisyonu Başkanı ve eski Finlandiya Cumhurbaşkanı Martti Ahtisaari ve beraberindeki heyeti Çankaya Köşkü'nde kabul edecek, saat 12.00'da Danimarka'nın Ankara Büyükelçisi Ruben Madsen'i kabul edecek, saat 14.30'da Norveç'in Ankara Büyükelçisi Janis Bjorn Kanavin'i kabul edecek, saat 16.30'da Tunus'un Ankara Büyükelçisi Ben
Rhouma Mehrez'i kabul edecek.

Başbakan Erdoğan'ın programı
- Güney Afrika Cumhuriyeti'ne resmi ziyarette bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, programının sona ermesinin ardından Türkiye'ye dönecek.

TBMM gündemi
- TBMM Genel Kurulu'nda, sınır ötesi operasyonlarda Hükümete verilen yetkinin 1 yıl daha uzatılmasını öngören Başbakanlık tezkeresi görüşülecek.

- TBMM Dışişleri Komisyonu'nda saat 11.00'de bazı uluslararası anlaşma ve sözleşmeler ele alınacak.
- KKTC Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün, saat 09.45'te komisyon üyelerini brifing verecek.

- TBMM KİT Komisyonun saat 10.30'da yeni yasama yılındaki ilk toplantısında üyelere denetimle ilgili bilgi verilecek.

- CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, saat 15.00'te basın toplantısı düzenleyecek.

Bakanların faaliyetleri
- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, saat 10.00'da İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği'nin düzenlediği "Kadınlar, Kadınlar İçin Kadınlar Koğuşunda Buluşuyor" adlı etkinliğe katılacak.

- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, saat 10,30'da Fransa'nın Ankara Büyükelçisi Laurent Bili'yi makamında kabul edecek, saat 11.15'te Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Kiyoshi Araki'yi kabul edecek, saat 14.00'da TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır'ı ziyaret edecek, saat 17.00'da Basra Başkonsolosu olarak göreve başlayacak olan Avrupa Birliği Bakanı Dışişleri Özel Müşaviri Faruk Kaymakçı ile AB nezdinde Türkiye Daimi Temsilciliği göreve başlayacak olan Araştırma ve Dokümantasyon
Başkanı Kayhan Öz'ün ve Tarım ve Balıkçılık Başkanı Fatma Can Sağlık'ın bakanlıktan ayrılışı dolayısıyla resepsiyon verecek.

- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, saat 09.30'da Rixos Otel'de düzenlenecek "Bağımsızlıklarının 20. yılında Türk Cumhuriyetleri" uluslararası toplantısının açılış konuşmasına katılacak


- İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, saat 10.30'da Elmadağ-Hasanoğlan'da Ankara Polis Meslek Yüksekokulu'nun 2011-2012 eğitim-öğretim yılı açılış törenine katılacak.

- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, İstanbul'da saat 10.00'da, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı'na katılacak. Ergün, saat 16.00'da, TOBB Plaza Levent Konferans Salonu'nda, Mısırlı mevkidaşı ve Mısır'da iş yapan Türk iş adamlarıyla bir araya gelecek.

- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, İstanbul Hilton Otel'de saat 17.00'de, 'İslam İşbirliği Teşkilatı 6. Tarım Bakanları Konferansı'na ilişkin değerlendirmelerde bulunmak üzere basın toplantısı düzenleyecek.

- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Burdur'da, saat 11.00'de valiliği ziyaret edecek. Saat 14.00'te Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 2011-2012 Akademik Yılı açılış törenine katılacak olan Yılmaz, saat 17.00'de kentteki işadamları ile toplantı yapacak.

- Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, saat 10.00'da, Tokat Havaalanı'na inecek ve burada incelemelerde bulunacak. Saat 12.00'de Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nin yeni akademik yılı açılış programına katılacak olan Yıldırım, daha sonra Tokat Valiliği'ni ve Tokat Belediye Başkanlığı'nı ziyaret edecek.

- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Bursa'da, saat 09.30'da Bursa Teknik Üniversitesi'nin yeni akademik yılı açılış törenine katılacak, saat 14.00'te Yaban Hayatını Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'ni hizmete açacak.

- Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Kastamonu'da saat 11.30'da Valiliği, saat 12.00'de AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret edecek. Saat 12.40'ta Kastamonu Devlet Hastanesi personeli ile öğle yemeği yiyecek olan Akdağ, saat 13.30'da Kastamonu Üniversitesi'nin yeni akademik yılı açılış programına katılacak. Akdağ, saat 15.30'da Zirve Düğün Salonu'nda, Sağlıkta Dönüşüm Projesi kapsamında Kastamonu'nun durumunu değerlendirecek.

Siyasi partilerin faaliyetleri
- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saat 12.00'da Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nu parti genel merkezinde kabul edecek, saat 17.00'da Açık Toplum Vakfı Başkanı Marttı Ahtısaarı ile parti genel merkezinde görüşecek.

- Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, memleketi Osmaniye'de, saat 14.45'te Yeni Sebze ve Meyve Hali'nin temel atma törenine katılacak. Saat 15.00'te Şirinevler Mahallesi sakinleri ve Galericiler Sitesi esnafı ile bir araya gelecek olan Bahçeli, saat 15.45'te Meydan ve Otopark Temel Atma Töreni'ne katılacak. Bahçeli; saat 16.30'da MHP Osmaniye İl Başkanlığını, saat 17.15'te Osmaniye Belediye Başkanlığı'nı, saat 18.00'de TEMA Evi'ni, saat 18.30'da Şehit ve Gaziler Derneği ile Muhtarlar Derneği'ni ziyaret edecek. Devletli Bahçeli, saat 19.00'da 7 Ocak Stadyumu'nda düzenlenecek Toplu Nikah Töreni ve Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Dağıtım Töreni'ne katılacak.

- BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin İstanbul Bağcılar İlçe Teşkilatında saat 16.00'da, "KCK operasyonları"na ilişkin basın toplantısı düzenleyecek.

- HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, saat 11.00'da pati genel merkezinde "Yeni Türkiye ve Yeni Siyaset İçin Yeni Anayasa" konulu basın toplantısı düzenleyecek.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle saat 15.30'da İstanbul Küresel Yaşlanma ve Bakım Deklarasyonunu 6. yılı etkinlikleri kapsamında AK Parti Kadın Kollar Genel Başkanı Güldal Akşit'e Dünya Yaşlanma Konseyi Onursal Başkan ve Uluslararası Yaşlı Hakları elçisi unvanı verilecek.

- Ankara Tabip Odası tarafından, saat 12.30'da odanın Mithatpaşa Caddesi üzerinde bulunan binasında basın toplantısı düzenlenecek.

- Ankara Üniversitesi Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen 3. Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Sempozyumu saat 09.00'da başlayacak.

- Türk Sağlık-Sen üyeleri saat 12.30'da Sağlık Bakanlığı önünde basın açıklaması yapacak.

- Ulaştırma Memur-Sen üyeleri saat 12.30'da Güvenpark'ta basın açıklaması yapacak.

- TÜİK, saat 10.00'da Yıllık Sanayi ve Hizmet İstatistikleri 2009 ile Yabancı Kontrollü Girişim İstatistikleri 2006, 2007 ve 2008 haber bültenlerini yayımlayacak.

- Mardin'deki trafik kazasında şehit olan polis memurları, memleketleri Balıkesir, Hatay, Karaman ve Iğdır'da son yolculuklarına uğurlanacak.

- Hayatını kaybeden ünlü sinema oyuncusu Muzaffer Tema'nın cenazesi, İzmir'in Çeşme ilçesinde toprağa verilecek.

- Yükseköğretim Kurulu Başkanı Yusuf Ziya Özcan, İzmir'de saat 14.00'te, Ege Üniversitesi'nin yeni akademik yılı açılış programı kapsamında düzenlenen "Bilim ile Toplum Arasında Kurumsal Köprüler: Üniversiteler" konulu panelde konuşacak.

- Demokratik Toplum Kongresi Eşbaşkanları Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk, BDP Diyarbakır İl Teşkilatı'nda saat 17.00'de, KCK operasyonlarına ilişkin basın toplantısı düzenleyecek.

- Yargıtay Başkanı A. Nazım Kaynak, İstanbul Kültür Üniversitesi Şirinevler Kampüsü'nde saat 11.00'de, 'Yeni Eğitim Öğretim Yılı Konferansı'na katılacak.

- Türk Balıkadamlar Kulübü tarafından düzenlenecek olan 'Uluslararası Marmara Sualtı Görüntüleme Festivali'nin tanıtım toplantısı, İstanbul Caddebostan'daki kulüp binasında saat 11.00'de yapılacak. Toplantının ardından "Sualtı Fotoğraf Sergisi" gezilecek.

- Çağdaş Hukukçular Derneği'nin hazırladığı "Tutuklu Öğrenciler Raporu", İstanbul Barosu Orhan Adli Apaydın Salonu'nda saat 12.00'de açıklanacak.

SPOR GÜNDEMİ
-------------------------
- A Milli Futbol Takımı, Almanya ve Azerbaycan ile oynayacağı 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası grup eleme maçlarının hazırlıklarına saat 18.00'de Türk Telekom Arena'da yapacağı antrenmanla devam edecek.

- Fenerbahçe, Mersin İdman Yurdu maçının hazırlıklarını saat 17.00'de yapacağı basına açık antrenmanla sürdürecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 402
Bu Ay : 2886
Toplam : 2886

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom