Grup Yürüyüş'ten yeni albüm...

İkinci albümünü çıkarmaya hazırlanan Grup Yürüyüş, bugün stüdyo kayıtlarını tamamladı.

Grup Yürüyüş'ten yeni albüm... Malatya Kültür-Sanat

Grup Yürüyüş'ün yeni albümünün –inşallah- yakında çıkacağı öğrenildi. Yeni albümün enstruman ve vokal kayıtlarının tamamlandığı; teknik işlemlerin ardından albümün Ağustos ayının ilk haftasına yetiştirileceği bildirildi. 11 yeni eserin olduğu albümde ayrıca bir Arapça Filistin şarkısı yorumlandı. Eski marşlardan bir eserin de yeniden düzenlenip okunduğu albümde toplam 13 eser var.

Müzikal olarak çeşitli tarzların yer aldığı ve farklı okuma tekniklerinin de denendiği albümde Gazze direnişi ile ilgili eserlerin yanı sıra başörtüsü, Kürt sorunu, darbeler gibi konuların işlendiği eserler de var. Ergenekon isimli eserin de ilgi uyandırması bekleniyor.

Albümdeki eserlerin çoğunun söz ve müziği Grup Yürüyüş'e ait. Ayrıca değerli şairlerin de şiirlerinin bestelendiği eserler var. Mescid-i Aksa'nın ümmet için değerini anlatan Arapça eserin yanı sıra bir de Kürtçe eser yer alıyor albümde. İlk albümde olduğu gibi Kürtçe eser yine bir Yaşar Burak bestesi. Eseri Kardeşlik Çağrısı grubundan Yaşar Burak ile Murat Tekin düet yaparak seslendirdiler.

Albümdeki eserlerin aranjesi İsmail Ergenler ve Nizamettin Türeyenci tarafından yapıldı. Nizamettin Türeyenci ayrıca iki bestesiyle albüme katkıda bulunurken; bir eserini de misafir sanatçı olarak seslendiriyor. Albümdeki diğer eserlerin tüm solo ve vokalleri Grup Yürüyüş elemanları tarafından icra edildi. Koro kayıtları da Grup Genç elemanı Murat Polat'ın katılımıyla birlikte yapıldı. Albümde Bünyamin Doğruer bir şiiri seslendirirken Mehmet Pamak'ın Mescid-i Aksa ile ilgili bir konuşmasına yer veriliyor.

Kayıtları Stüdyo Can'da yapılan albümün tonmaisterliğini İlker Bayraktar yaptı. Müzisyen organizasyonu ise Hamdi Akatay (Akatay Project) tarafından gerçekleştirildi.

HAKSÖZ-HABER

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 1077
Bu Ay : 4875
Toplam : 4875

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom