Valilik Ve Belediyeye Ahilik Ziyareti

Ahilik Haftası nedeniyle TSO, MOSEB ve ESKKK heyeti tarafından Malatya Valisi Ulvi Saran ve Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a ziyaret gerçekleştirildi.

Valilik Ve Belediyeye Ahilik Ziyareti Malatya Siyaset

Ahilik Haftası nedeniyle TSO, MOSEB ve ESKKK heyeti tarafından Malatya Valisi Ulvi Saran ve Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a ziyaret gerçekleştirildi.

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, TSO Başkan Vekili Sıddık Özdemir, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, Vali Ulvi Saran'ı ve Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ı ziyaret etti.

Ziyaretlerde konuşan MESOB Başkanı Şevket Keskin, konuşmasının öncesinde son terör olaylarına tepki gösterdi. Keskin, "Ülkemizin ve dünyanın kardeşliğe ve barışa ihtiyacı olduğu bir dönemde kendisini bilmezlerin rast gelerek ateş açarak, insanları, çocukları, kadınlara katletmesi insanlık dışıdır" diye konuştu.

Keskin, "Ahilik Haftası nedeniyle ziyaretlerde bulunuyoruz. Ahilik kardeşlik ve barış demektir. Esnaf ve sanatkar toplumumuzun temel direğidir. Sokaklara baktığınız zaman bir devletin ışığı yanar birde esnafın direği yanar. Bu ışığı kapatmaya kimsenin gücü yetmez. Esnafın yanında herkesin olması lazım. Türk milletinin özünde Ahilik kültürü vardır. Türkiye Ahilik Kültürünün örneğini Somali'ye yaptığı yardımlarla tüm dünyaya göstermiştir” diye konuştu.

Son terör olaylarında tepki göstererek konuşmasına başlayan Vali Ulvi Saran, "Esnaf ve sanatkar ticaret erbabının orta direğidir. Türkiye'ni bugünlere gelmesinde esnaf ve sanatkarın önemli yararları vardır. Toplumumuz önemli bir bölümü Ahilik kaynaklarından beslenmektedir. Ahilik önemli değerleri beraberinde barındırıyor. Ahiliğin yeni nesillere anlatılması gerekiyor" şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, "Ahilik kültürü ile Osmanlı devleti 3 kıtaya yayılarak hüküm sürmüştür. Ahilik kültürü ve ahilik anlayışında bizim ecdadımızın dayanışma yardımlaşma ve hoş görü içinde olmasına gıpta ile bakıyoruz" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 241
Bu Ay : 864
Toplam : 864

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom