Köyler ilaçlansın...

Malatya İl Genel Meclisi'nde ilk olarak kene ve sivrisinek gibi haşerelere karşı köylerde mücadele konusuyla ilgili teklif görüşüldü.

Köyler ilaçlansın... Malatya İlçe

Malatya İl Genel Meclisi Temmuz ayı toplantılarına devam ederken son toplantıda Karakaya Baraj Gölü’nde balıkçılık için 6 ayrı bölgenin 5 yıl süreyle kiralanması konusu ile köylerin sivrisinek ve kene gibi haşerelere karşı ilaçlanması konusu görüşüldü.

Malatya İl Özel İdaresi Toplantı Salonu’nda İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata başkanlığında toplanan İl Genel Meclisi’nde bir gün önce yapılan toplantı tutanakları okunarak kabul edildi.

KENE VE SİVRİSİNEKLE MÜCADELE
İl Genel Meclisi’nde ilk olarak kene ve sivrisinek gibi haşerelere karşı köylerde mücadele konusuyla ilgili teklif görüşüldü. Belediye sınırlarındaki yerleşim birimlerinin yerel yönetimlerce yapılmasına karşın köylerde bu mücadelenin yapılmaması nedeniyle zaman zaman sıkıntılar yaşandığı bu haşerelerle mücadele edilmesi istendi.

Meclis üyelerinden bazıları haşerelerle mücadele konusunun öncelikle Sağlık müdürlüğü’nün yetkisinde olduğunu belirttiler. Bazı meclis üyeleri de bu konunun öncelikle Çevre ve Sağlık komisyonu ile maliyeti nedeniyle de bütçe komisyonunda görüşülmesini istediler. İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata’da bu teklifin öncelikle komisyonlarda görüşülmesi konusunu oylamaya sundu ve oy birliğiyle kabul edildi.

AVLAK SAHALARI
İl Genel Meclisi’nde ayrıca Karakaya Baraj Gölü sahasındaki 6 ayrı avlak bölgesinin kiralanması konusu da görüşüldü.

Çevre ve Sağlık Komisyonu tarafından avlak bölgelerinin korunması ve kaçak avlanmanın da önlenmesine yönelik olarak Doğanyol ilçesinde 1, Kale’de 1, Battalgazi’de 3 ve Arguvan’da da 1 adet avlak sahasının 5 yıl süreyle kiralanması meclis üyelerinin oylarına sunuldu.

Avlak sahalarının kiralama süresinin sona ermesi nedeniyle yeniden ve 5 yıl süreyle kiralanması konusunda meclis üyelerine verilen bilgide bu bölgelerde yapılan komisyon çalışmalarında kaçak avlanmanın olduğunun bazı bölgelere Diyarbakır ve Elazığ’dan bile gelerek balık avının yapıldığının bölge halkı tarafından kendilerine iletildiği kaydedildi.

Daha sonra 6 adet avlanma sahasının kiraya verilmesi konusunda İl daimi Encümen’e yetki verilmesi konusu kabul edildi.

İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata toplantıdaki konuşmasında ihtisas komisyonlarında görev yapanların, komisyonlarına ilişkin konularda daha etkili çalışmak ve bu çalışmaların şeffaf ve katılımcı olası içinde konuyla ilgili olarak Milletvekilleriyle, Belediye başkanlarıyla veya ilgili müdürlüklerle veya muhtarlıklar ve Kaymakamlarla da görüşmelerinde büyük yarar olacağını söyledi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 841
Bu Ay : 3325
Toplam : 3325

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom