Çakır, Hayvan Barınağını Denetledi

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Hayvan Barınağı ve Kısırlaştırma Merkezi'ne ani denetim gerçekleştirdi.

Çakır, Hayvan Barınağını Denetledi Malatya Haber

Basın mensupları ile birlikte çöp sahasında inceleme yapılıp buradaki gelişmelerin basına tanıtılmasından sonra basın mensuplarının talebi üzerine, belediye başkan yardımcıları Ertan Mumcu ve Alican Bozkurt ile Hayvan Barınağı ve Kısırlaştırma Merkezi'ne ani denetim gerçekleştiren Başkan Çakır'ın gitmesi üzerine belediye başkan yardımcısı Abuzer Kabakaş ve bazı veteriner görevlileri de barınağa geldi.

Burada hayvanların barınaklarını inceleyen ve ilgili ve yetkililerden bilgi alan Başkan Çakır, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Hayvan Barınak ve Kısırlaştırma Merkezi'nde toplanan hayvanlar küpeleme yapıldıktan sonra bırakılıyor. Daha önce 50 hayvana bakılabilirken, kapasite artıtırılıp yaklaşık 100 kapasiteye çıkarıldı" şeklinde konuştu.

Kampanya başlatacaklarını söyleyen Başkan Çakır, "Kampanya çerçevesinde, hayvanların su içebileckeleri, parklara ve geniş alanlara suluklar bırakacağız. Dolayısıyla bu hayvanların çevre ve insanlara zarar vermesi önlenecektir" ifadelerini kullandı.

"Sadece Malatya merkeze değil, çevremizdeki 13 belediye ve çevreden gelen bütün hayvanlara da bu merkezimizde bakım yapmaya çalışıyoruz" diyen Başkan Çakır, buradaki görevlilerin de hayvan severlerden oluşmasına itina gösterdiklerini vurguladı.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 4
Bu Ay : 4
Toplam : 4

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom