Kayısı Tüketimi İçin Destek Bekleniyor

Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, kayısının iç tüketiminin artırılması noktasında Mili Savunma Bakanlığı ve Mili Eğitim Bakanlığı'ndan destek beklediklerini bildirdi.

Kayısı Tüketimi İçin Destek Bekleniyor Malatya Haber

İnönü Üniversitesi'nin davetlisi olarak Malatya'ya gelen gazeteci-yazar Yavuz Donat, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ile birlikte çarşı esnafını ziyaret etti. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, kayısının iç tüketiminin artırılması noktasında Mili Savunma Bakanlığı ve Mili Eğitim Bakanlığı'ndan talepleri olduğunu belirtti.
Malatya'nın Anadolu'nun yıldız kentlerinden biri olduğunu belirten Donat, "Her geldiğimde biraz daha farklı ve güzelleşmiş buluyorum. Malatya güçlü ekonomisi ile bölgesinin adeta çekim merkezi haline gelmeyi başarmış bir kent konumunda. Bir Dünya nimeti olan kayısısı ile geleceğe emin adımlarla yürüyen bir şehir." İfadesini kullandı.
İnönü Üniversitesi tarafından düzenlenen Uluslararası Karaciğer Nakilleri Günleri sempozyumuna katılmak üzere Malatya'ya gelen yabancı konuklara da Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ile birlikte kayısı ikram eden Yavuz Donat, kayısısız bir gününün geçmediğini sözlerine ekledi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 70
Bu Ay : 2614
Toplam : 2614

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom