TSO İftarında Teröre Tepki

Malatya Ticaret ve Sanayi Odasının verdiği iftar davetinde teröre tepki verildi.

TSO İftarında Teröre Tepki Malatya Haber

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, terörün akıttığı kanda boğulacağı bildirdi.

TSO Meclisi'nin Ağustos ayı toplantısı Ramazan ayı nedeniyle il protokolünün de katılımı ile İnönü Üniversitesi yerleşkesindeki Havuzbaşı Tesislerinde iftar yemeği verilerek gerçekleştirildi. İftar yemeğine Vali Vekili İnci Sezer Becel, AK Parti Malatya Milletvekilleri Mustafa Şahin ve Öznur Çalık, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya Adli Komisyon Başkanı Orhan Erdim, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan İçen, Emniyet Müdürü Ali Osman Başkurt, Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü İbrahim Azcan, TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, TSO Meclis Başkanı Sami Payza, ESOB Başkanı Şevket Keskin, İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, Muhasebeciler Odası Başkanı Bahattin Ülger, Ziraat Odası Başkanı Bayram Polatbaş, MÜSİAD Şube Başkanı Namık Şahin, CEM Vakfı Şube Başkanı Eşref Doğan ile kamu kurum ve kuruluş yöneticileri ile kalabalık bir topluluk katıldı.

Toplantıda konuşan TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, dünyanın Afrika ülkelerinde yaşanmakta olan açlığa duyarsız kaldığını, ancak bu kıtanın uzun yıllarca sömürüldüğünü belirtti.

Erkoç, "Dünyada yaşana olaylara baktığımızda insanlığın ciddi bir sınavdan geçtiğini görüyoruz. Afrika'da yaşanan kıtlık, insanlık aleminin bir sınavıdır. Daha önce burayı sömüren, buranın değerlerini kendi ülkelerine götürenler, bugün bu manzara karşısında sessiz kalmıştır. Fedakar Anadolu insanı, Afrika insanına karşı sorumlu davranmıştır. Bizde TSO olarak öncelikle kendi Meclis üyelerimizin desteği ile 50 bin TL yardımda bulunduk. Son olarak ise Gıda Toptancıları Sitesi'ndeki esnaflarımızın öncülüğü ile yaptığımız çalışmalar neticesinde 70 ton gıdayı 3 ayrı tır halinde Mersin limanına gönderdik. Malatya insanı bu acıya duyarsız kalmamıştır" dedi.
Terör olaylarını kınadıklarını belirten Erkoç şunları söyledi: "Ülkemizin birliğini ve beraberliğini zedeleyen terör olaylarını bir kez daha kınıyoruz. Terör hiç bir zaman emeline ulaşmayacak ve akıttığı kanda boğulacaktır. Hiç bir güç tarihin derinliğinde gelen milletimizin birliğini bozmaya gücü yetmeyecektir. Ülkemiz, birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, terör belasının da üzerinden geleceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Türkiye, ne zaman ekonomik büyümeyi yakaladığın da terörün ortaya çıkması ve artması çok manidardır. Tarihin derinliğinden gelen birlik ve beraberliğimiz bu işin üstesinden gelecektir".

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 14
Bu Ay : 5208
Toplam : 5208

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom