Çakır Huzurevi ve Çocuk Yurdunu Ziyaret Etti

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Ramazan Bayramı öncesi, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde kalan yaşlıları ve çocukları ziyaret ederek bayramlarını tebrik etti.

Çakır Huzurevi ve Çocuk Yurdunu Ziyaret Etti Malatya Yaşam-Sağlık

Başkan Çakır ziyareti sırasında çocuk ve yaşlılarla yakından ilgilenip sohbet etti.

26 Ağustos Cuma günü saat 10.30'da bayram ziyaretlerine başlayan Belediye Başkanı Ahmet Çakır ilk olarak Miad Sevgi Evlerini ziyaret etti. Burada kalan çocuklarla yakından ilgilenip durumları hakkında yetkililerden bilgi aldı. Belediye Başkanı Ahmet Çakır, çocuklara bayram hediyesi dağıttı. 

Belediye Başkanı Çakır daha sonra Huzurevi, Kız Yetiştirme Yurdu ve Erkek Yetiştirme Yurdunu gezerek, burada kalan yaşlılar ile gençlerin Kadir geçelerini ve bayramlarını da kutladı. Belediye Başkanı Ahmet Çakır, bu ziyaretler sırasında da yaşlılara ve gençlere çeşitli hediyeler dağıttı. 

Belediye Başkanı Ahmet Çakır ayrıca, Kız Yetiştirme Yurdu içerisinde oluşturulan Spor Salonunda kullanılmak üzere Koşu Bandı ile Kondisyon aleti hediye etti.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Bayram süresince Belediyenin almış olduğu tedbirler hakkında da bilgiler verdi. "Malatya Belediyesi olarak bayramın birinci günü otobüslerimiz vatandaşlarımıza ücretsiz olarak hizmet verecektir. Bunun yanında ilgili müdürlükler bayram süresince vatandaşlarımıza 24 saat süreyle hizmet verecektir" şeklinde konuştu.

Ziyaretler sırasında Ramazan Bayramının Ülkemiz ve İslam alemi için barış ve huzur içinde geçmesi temennisinde bulunan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, "Huzurevi, MİAD Sevgi Evleri, Kız Yetiştirme Yurdu ile Erkek Yetiştirme Yurdunu ziyaret edip burada kalan çocuklar ve yaşlılarla bayramlaşıp, küçük de olsa bir hediye ile onlara bayramı yaşatmayı ve bayramda yanlarında olmayı arzu ettik. Bu kurumlarımız gerçekten her yıl ne kadar geliştiğini, ne kadar öğrencileri sahiplendiğini, çocukların kendilerini ne kadar geliştirdiğini görüyorum. Bu yıl üniversite sınavına giren 14 çocuğumuzdan 10'u üniversiteyi kazanma başarısı göstermiş buda yurtlarda kalan çocuklarımızla ne kadar ciddi bir şekilde ilgilenildiğini göstermekte buda bizleri mutlu etmektedir. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız her şeyin en iyisine layıktır" dedi.

Başkan Çakır ayrıca bugün Kadir Gecesini idrak edileceğini belirterek, "Ülkemize ve İslam alemine barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum" dedi.

Sosyal Hizmetler İl Müdürü Murat Konan Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a göstermiş olduğu ilgiden ve yeni kurulan spor salonlarına yaptığı yardımlardan dolayı teşekkür etti.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 819
Bu Ay : 5185
Toplam : 5185

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom