Ağbaba, Ziyaretlerini Sürdürüyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, mahalle ziyaretlerini sürdürüyor.

Ağbaba, Ziyaretlerini Sürdürüyor Malatya Siyaset

Teşekkür ziyaretleri kapsamında ilk olarak Paşaköşkü Mahallesi'ni ziyaret eden Ağbaba, Paşaköşkü Mahalle Muhtarı Turan Şahinoğlu'ndan mahalle hakkında bilgi aldı.

Ağbaba burada yaptığı konuşmada, siyasete yeni bir anlayış getirdiklerini belirterek, "Eksiksiz bütün mahalle muhtarlarımızı ziyaret edeceğiz. Artık muhtarlarımızın ayağına gideceğiz. Muhtarlarımızla konuşup, dertlerini dinleyeceğiz. Mahalle halkıyla siyasetçiler arasında en önemli köprü sizsiniz. Bu anlamda muhtarlarımızın görüşlerinin yerel yönetimde ve siyasette daha ciddiye alınması gerektiğini düşünüyorum. Muhtarların kendi özlük haklarıyla ilgili önergelerini hazırladık. Basınla bu konuyu da önümüzde ki günlerde paylaşacağız. Bizim yöneticilerden talebimiz, adalet terazilerini elinde tutan insanlar kişilere ve mahallelere eşit bir şekilde davransınlar. Her zaman mazlumun yanında ezilenin yanında yer alacağız" dedi.

Ağbaba Paşaköşkü Mahallesi'nin ardından teşekkür ziyaretlerine Ataköy Mahallesi'nde devam etti. Veli Ağbaba ziyareti esnasında şu sözlerle teşekkürlerini ifade etti:
"Burada bulunmaktan çok mutlu olduğumu söylemek istiyorum. Muhtarımıza çok teşekkür ederim. Seçim biteli 70 güne yakın zaman geçti. Bunun 62 gününü Malatya'da geçirdik. Bizler bütün yaşantımızı bütün mesaimizi Malatya'ya ayıracağız. Bizler boş zamanların milletvekili olmayacağız. Türkiye'nin demokratik, sosyal olabilmesi için halkın kendisini ifade edebilmesi için mücadelemizi sürdüreceğiz"

Ağbaba'nın konuşmasının ardından söz alan mahalle muhtarı Mehmet Ali Afşin, "Bu nezaket ziyaretinizden dolayı mahallem ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Daha önceden sayın milletvekilim, seçimlerden önce defalarca mahallemizi ziyaret ettiler. Tek tek mahalle esnafımızı dolaştılar. Mahalle sakinlerimizin taleplerini dinlediler. Halkımız onları iktidar olarak seçmedi ancak sayın vekilim ısrarla mücadeleye devam ediyor. Bu duygularla tekrar hoş geldiniz sefa geldiniz" diye konuştu.

Son ziyaretini çocukluğunu geçirdiği mahalle olan Cemal Gürsel'e gerçekleştiren Ağbaba mutluluğunu şu sözlerle ifade etti:

"Ben buraya yaptığım ziyaretten dolayı mutluluk duyuyorum. Çünkü bu mahalle benim yaklaşık 20 yıl ikamet ettiğim mahallem. Bütün gençliğim burada geçti. O nedenle bu mahallenin sorunlarını ben daha iyi biliyorum. Cemal Gürsel Mahallesi çok geniş bir mahalle. Mahallenin bazı yerlerine hala belediye girmemiş durumda. Bu konuda belediyeyi duyarlı olmaya çağırıyoruz"

Veli Ağbaba'nın yapmış olduğu ziyaretlerden dolayı mahalle muhtarı Fikret Sürücü, "Bizim de gönlümüzden geçen milletvekillerinin geldikleri yerleri unutmamalarıdır. Malatya'ya sahip çıkmalarını istiyoruz. Bu konuda da sayın vekilimize güvenimiz sonsuz. Malatya'nın sorunlarına ve insanlarına sahip çıkacağına inanıyoruz. Bu yolda kendilerine başarılar diliyoruz" ifadelerini kullandı.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom