Afrika İçin Yağmur Duası

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde Afrika'da yaşanan kuraklık nedeniyle yağmur duasına çıkıldı. Peynik tepesi mevkiinde toplanan vatandaşlar, Afrika'da yaşanan kuraklık için yağmur duası yaptı.

Afrika İçin Yağmur Duası Bölge

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde Afrika'da yaşanan kuraklık nedeniyle yağmur duasına çıkıldı.
İlçeye merkezine bağlı Akçakaya köyü Peynik tepesi mevkiinde toplanan vatandaşlar, Afrika'da yaşanan kuraklık için yağmur duası yaptı. Gölbaşı Ulu Cami İmamı Ahmet Tepe, Somali'de yaşanan insanlık dramına kayıtsız kalmadıklarını söyledi.

Türk halkının yardımsever bir millet olduğunu ve Türkiye'den Somali için yardım yapıldığını kaydeden Tepe, "Başta Somali olmak üzere Afrika'da yaşanan drama kayıtsız kalmamalıyız. Türk milleti olarak şu dar gününde Afrika insanının, Somali'deki kardeşlerimizin yanında olmamız, onların acılarını paylaşmamız gerekir. Biz de Afrika'ya maddi yardımın yanı sıra manevi yardımda da bulunuyoruz. Ellerimizi açıp, Afrika'ya yağmurun yağması için dua ediyoruz" diye konuştu.

Türk halkının ve dünya ülkelerinin Somali'nin yanında olması gerektiğini belirten İmam Hatip Ahmet Tepe, şunları söyledi: "Onlar bizim din kardeşimiz. Kur'an-ı Kerim'de bütün Müslümanların kardeş olduğu belirtiliyor. Peygamber Efendimiz (SAV) ise bütün Müslümanların bir vücut gibi olduğunu dile getiriyor. Şöyle ki eğer bir Müslüman bir yerde sıkıntı çekiyorsa bütün Müslümanlar onun çektiği sıkıntının aynısını çekmelidir. Efendimiz (SAV) 'Kardeşi aç iken kendisi tok olarak gezen bizden değildir' buyuruyor. Onun için bizler de Müslümanlar olarak gerek maddi gerekse manevi olarak onlara elimizi uzatmak için buradayız. Efendimiz (SAV) hadis-i şerifinde 'kim bir Müslüman'ın bir sıkıntısını giderirse Cenab-ı Allah da kıyamet gününde onun sıkıntılarını giderir' diyerek, yapacağımız her şeyin Allah için olduğunu bizlere hatırlatıyor. Onları tanımıyoruz belki, ancak onlar bizim kardeşlerimizdir. Biz de kendi çapımızda kardeşlerimize yardım ve dua etmek için buradayız. İnşallah yapılacak olan yardımların devamı gelir" dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 713
Bu Ay : 1491
Toplam : 1491

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom