Sami Er'den Veda Ziyaretleri

Malatya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri iken, İstanbul Üsküdar Belediye Başkan Yardımcılığı görevine atanan Sami Er, "Malatya'da görev yaptığım 3 yılda uyumlu çalışıp, devletin imkanlarını en iyi şekilde kullandık" dedi.

Sami Er'den Veda Ziyaretleri Malatya Siyaset

Türkiye Gazetesi Malatya Bölge Temsilciliği'ni ziyaret eden ve temsilci Celal Koyuncu'ya veda ziyareti gerçekleştiren Sami Er, İHA'ya yaptığı açıklamada, “Kurumlar arasında uyumlu çalışma neticesinde kırsala sağlıklı hizmet götürdük. Devletin bize vermiş olduğu yetkileri en iyi bir şekilde kullandık.

Bunu hizmete dönüştürdük. Malatya'da dolu dolu 3 yılım geçti. Yapılan işlerde başarıyı milletvekillerimizle Meclis başkanımızla, meclis üyelerimizle, belediye başkanlarımızla ve muhtarlarımızla yakaladık. Malatya'da görev yaptığım 3 yılda uyumlu çalışıp, devletin imkanlarını en iyi şekilde kullandık" dedi.

İstanbul Fatih Belediye Başkan Yardımcısı iken Eylül 2008'de Malatya İl Özel İdare Genel Sekreterliği görevine atanan Makine Mühendisi Sami Er, 12 Haziran seçimlerinden önce memuriyetten istifa ederek AK Parti'den milletvekili aday adayı olmuştu. Eski il başkanları ile o dönemki milletvekillerinin hariç tutulduğu, partililerin oy kullandığı eğilim yoklamasında ilk sırada yer alarak, halk oylamasında da yüzde 38 bir oy almıştı. AK Parti’den milletvekili adayı gösterilmeyince, göreve dönmek için tekrar başvurmuş, seçimlerden önce İl Özel İdare Genel Sekreterliği görevine yeniden başlamıştı.

Sami Er'in, İstanbul Üsküdar Belediye Başkan Yardımcılığı görevine atanmasıyla ilgili bir süre önce başlatılan işlem doğrultusunda, Malatya Valisi Ulvi Saran'ın muvafakat verdiği, geçtiğimiz günlerde de Üsküdar'a atamasının gerçekleştirildiği bildirildi.

Malatya İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği vazifesinde bulunduğu süre içinde birçok başarılı projelere imza atan Er, özellikle Malatya'nın geçim kaynağı olan kayısı dokusunun kurumaması ve alternatif yeni ürünlerin yetiştirilmesi için sulu tarımda başlattığı son 10 yılın en büyük sulama projelerini hayata geçirdi. Kırsalda yaşayan vatandaşların daha sağlıklı koşullarda hayat sürmesi için yol, köprü, içme suyu ve kanalizasyon çalışmalarında büyük başarı gösterdi. Gezmediği köy, geçmediği mezra bulunmazken, yaylalara büyük önem verdi. Yayla yollarını yaparak köylü vatandaşın kentten -köye göçünü başlattı. Kent içinde görevleri gereği eğitimden sağlığa, spordan kültüre çalışmalar yaptı. Kurum içinde yapmış olduğu yeni düzenlemeler ile yeni sitemler oluşturdu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 288
Bu Ay : 2832
Toplam : 2832

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom