Haşerelerle Büyük Mücadele

Malatya Belediyesi tarafından, özellikle sivrisinek larvaları ile daha etkin mücadele edebilmek için ilaçlamanın yanı sıra biyolojik mücadeleye de başlandı.

Haşerelerle Büyük Mücadele Malatya Yaşam-Sağlık

Belediye Temizlik İşleri Müdürü Şaban Aşıcı, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, şehrin genelinde ilaçlama çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğünü belirterek, ilaçlamanın yanı sıra haşerelerle daha etkin mücadele edebilmek amacıyla biyolojik mücadeleye başladıklarını ifade etti.

Özellikle sivrisineklerle daha etkin mücadele edilmesi noktasında biyolojik mücadelenin önemli olduğunu belirten Aşıcı, bu amaçla Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü Sıtma Biriminden, ilk etapta yaklaşık 400 adet gambusia affinis(sivrisinek larvası ile beslenen) türü balıklardan alındığını söyledi.

Aşıcı, "Sadece sivrisinek larvaları ile beslenen ve her türlü su şartlarında yaşayabilen balıkları Orduzu Pınarbaşı Göleti'ne bıraktık. Bu balıklar yılda 6-8 defa yavrulayabiliyorlar ve her seferinde de 250-300 adet yavrulayabiliyorlar. Orduzu Pınarbaşı Gölet'inde ki söz konusu balıkların sayısı artınca, bu balıklardan belli miktarda alarak başka göl, dere ve bataklık bölgelere bırakacağız. Böylece larva mücadelesini daha da yaygın bir hale getireceğiz" dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 254
Bu Ay : 877
Toplam : 877

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom