Yeni Organizeye 550 Talep

Türkiye'nin dünyanın ilk 10 büyük ülkesi arasına girebilmesi için demokrasisini güçlendirmesi gerekiyor.

Yeni Organizeye 550 Talep Malatya Ekonomi

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Malatya'da Organize Sanayi Bölgesi'nde yatırım yapmak için 550 yatırımcının başvurusu bulunduğunu belirterek, ilk aşamada 62 arsanın dağıtılacağını kaydetti.

Malatya TSO Meclisi Temmuz ayı toplantısını Meclis Salonu'nda yaptı. TSO Meclis Başkanı Sami Payza'nın başkanlığında yapılan toplantıda konuşan TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, terör olaylarına tepki göstererek, Türkiye'nin istikrarı yakaladığı dönemlerde terör olaylarında artış görüldüğünü belirtti.

Erkoç, "Özellikle yeni seçilen TBMM üyelerine düşen görev sivil bir anayasanın yapılmasını sağlamaktır. 74 milyon insanın mutabakatı ile geçmişte yaşanan sıkıntılı dönemlerin bir daha yaşanmaması için bu ülkenin yeni bir anayasaya ihtiyacı var. Güçlü bir ekonomi için kaliteli bir demokrasiye ihtiyacımızın olduğunu her fırsatta dile getirdik. Türkiye'nin dünyanın ilk 10 büyük ülkesi arasına girebilmesi için demokrasisini güçlendirmesi gerekiyor" dedi.

Yeni yatırım ve istihdam alanlarına ihtiyaç olduğunu belirten TSO Başkanı Erkoç, "İşsizlikte tek haneli rakama düştük. Ancak bu sorun olarak devam ediyor. Çünkü işsizlik rakamı 9.9. olarak belirtildi. Bir tarafta yeni iş sahaları açmak, bir taraftan da yeni istihdam alanlarını açmak zorundasınız. Bir taraftan da her yıl 700-800 bin gence yeni iş imkanı bulmak zorundayız" şeklinde konuştu.

Erkoç, 2. Organize Sanayi Bölgesindeki arıtma tesisinin aralık ayında hizmete gireceğini ve inşaatın yüzde 90 oranında tamamlandığını kaydetti. Erkoç, tesisteki deşarj ile ilgili sıkıntının da çözümleneceğini ve bitirme süresi içinde tamamlanmasına çalışılacağını ifade etti.

Malatya Organize Sanayi Bölgesinde yatırım yapmak için 550 yatırımcı talebi geldiğini belirten TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, "Ciddi anlamda başvuru olduğu için bazı kriterler konuldu. Başvuruda bulunan firmalardan formları aldık. Bir hafta içinde değerlendirmeleri yaparak, 3. Organize Sanayi Bölgesi'nde 62 arsanın tahsisine başlayacağız. Diğer taraftan da alt yapı hizmetlerinin ihaleye çıkartılması içinde girişimlere başladık" şeklinde bilgi verdi.

Öte yandan TSO' ya geçmişe yönelik aidat borcu olan üyelerin ağustos ayı sonuna kadar paralarını yatırmamaları durumunda, mevcut borçlarını cezalı olarak ödeyecekleri kaydedildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 169
Bu Ay : 8228
Toplam : 8228

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom