29 Temmuz Türkiye Gündemi

29 Temmuz Türkiye Gündemi

29 Temmuz Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül'ün programı
- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 10.30'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner ile Çankaya Köşkü'nde bir araya gelecek, saat 13.02'de Hasan Tanık Camii'nde cuma namazını kılacak, saat 14.45'de Yargıtay Başkanı Nazım Kaynak'ı Çankaya Köşkü'nde kabul edecek. Cumhurbaşkanı Gül, programlarının sona ermesinin ardından Ankara'dan İstanbul'a gidecek.

Bakanların faaliyetleri
- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, saat 11.00'da Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan ve beraberindeki heyeti kabul edecek.
- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa'da saat 09.00'da esnaf ziyaretlerinde bulunacak, saat 11.30'da restorasyonu tamamlanan Ulu Camii'nin açılışına katılacak.
- Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, saat 12.00'da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'i ziyaret edecek.
- Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İzmir'de başarılı öğrencilere ödül verilmesi törenine katıldıktan sonra sırasıyla İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Konak Ziraat Odası, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, MÜSİAD, Ege Sanayici ve İşadamları Derneği, Genç İşadamları Derneği, İstanbul Teknik Üniversiteliler Birliği Derneği, Büyükşehir Belediyesi ve Ege ve Batı Akdeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu'nu ziyaret edecek.
- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, saa: 14.30'da Şile festival alanında düzenlenecek Şile Yağlı Güreş Festivali'ne katılacak.
- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Afyonkarahisar'da Valilik ve Belediye Başkanlığı'nı ziyaret ettikten sonra İl Koordinasyon Toplantısı'na katılacak. Yıldız, daha sonra partisinin Afyonkarahisar İl Başkanlığı'nı ziyaret edecek.

Siyasi partilerin faaliyetleri
- Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, saat 14.30'da Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek'i ziyaret edecek.
- Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, saat 14.00'da Eğitim-İş Sendikası Genel Başkanı Veli Demir'i parti genel merkezinde kabul edecek.
- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, saat 11.00'da TBMM'de basın toplantısı düzenleyecek.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Dimitris Hristofyas, Kıbrıs müzakereleri kapsamında saat 10.00'da Lefkoşa'da biraraya gelecek.
- KKTC Silahlı Kuvvetler Günü dolayısıyla saat 19.30'da Merkez Orduevi'nde resepsiyon verilecek.
- Meslek öncesi eğitim sürelerini başarıyla tamamlayıp mesleğe kabullerine karar verilen 11'inci dönem 344 adli yargı hakimi ve savcı adayının ad çekme töreni, saat 10.00'da Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu'nda gerçekleştirilecek.
- Ankara Tabip Odası Yönetim Kurulu, saat 12.30'da odanın merkez binasında basın toplantısı düzenleyecek.
- Büro Emekçileri Sendikası Genel Merkezi üyeleri, saat 12.30'da Maliye Bakanlığı önünde basın açıklaması yapacak.
- Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, saat 10.30'da İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu'nun katılımıyla 100. kalp nakli ameliyatı ile ilgili basın toplantısı düzenleyecek.
- Süleymaniye Vakfı Din ve Fıtrat Araştırmaları Merkezi, saat 11.00'da Ensar Vakfı Konferans Salonu'nda "Kutup Bölgelerinde Oruç ve Namaz" konulu basın toplantısı düzenleyecek.
- Küçükçekmece Belediyesi, saat 11.00'da Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi'nde, öğretim görevlileri eşliğinde ramazan davulcularına müzik eğitimi verecek.
- İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı ve Suriye Halkıyla Dayanışma Platformu, saat 13.30'da Suriye Konsolosluğu önünde "Suriye'de İnsan Hakları İhlalleri" konulu ortak basın açıklaması yapacak.
- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, saat 14:30'da Sirkeci Katip Çelebi İskelesi'nde yenilenen 'Fahri Korutürk' vapurunun hizmete alınması törenine katılacak.
- İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Erkan Önsel ve partililer, saat 12.00'da Aşiyan Mezarlığı'nda Demirtaş Ceyhun'u mezarı başında anacak, saat.17.00'da Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'nde iktisatçı Aslan Başer Kafaoğlu'nun cenazesine katılacak.
- Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, saat 10.30'da belediyenin Ramazan faaliyetleriyle ilgili takvimi açıklayacak.
- CHP Bursa İl Başkanlığı'na yeniden talip olan İl Başkanı Erhan Sevimli, saat 14.30'da düzenleyeceği toplantıyla adaylığını açıklayacak.

SPOR GÜNDEMİ
---------------------------
- Futbolda şike iddiaları ile ilgili soruşturmaya ilişkin gelişmeler takip edilecek.
- 11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları, 8 dalda yapılacak müsabakalarla Trabzon'da sona erecek. Oyunların kapanış töreni, saat 20.15'de Hüseyin Avni Aker Stadı'nda yapılacak.
- Dünya 20 Yaşaltı A Gençler Futbol Şampiyonası finalleri, bugün Kolombiya'da başlayacak.
U20 Dünya Şampiyonası'nda görev alacak olan FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır, açılış maçını yönetecek.
- Dünya Poomse Tekvando Şampiyonası, Rusya'nın Vladivostok kentinde başlıyor.
- Galatasaray Kulübü'nün kurucusu ve ilk başkanı olan Ali Sami Yen, ölümünün 60. yıldönümünde saat 10.30'da Feriköy Mezarlığı'nda mezarı başında düzenlenecek törenle anılacak.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 366
Bu Ay : 3923
Toplam : 3923

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom