Kıdem Tazminatının Tartışılması

Hak İş Konfedarasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, özel sektörde çalışanların kıdem tazminatları sorununun çözümü için fon oluşturulması önerisinde bulunduklarını bildirdi.

Kıdem Tazminatının Tartışılması Malatya Haber

Türkiye'de son günlerde tartışma konusu olan özel sektörde çalışanların kıdem tazminatları konusuna Malatya Ramada Otel'de düzenlenen sosyal diyalog ve eğitim yoluyla kayıtlı istihdamın desteklenmesi projesi kapanış toplantısında katılan Hak İş Konfedarasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, açıklık getirdi. Arslan, "Türkiye'de özel sektörde çalışan işçilerin yüzde 93'ü kıdem tazminatını hak edemiyor. Yüzde 7'si hak ediyor. Bunların da yüzde 5'i kıdem tazminatını alamıyor. Bu ne demektir. Yasa fiilen uygulanmıyor demektir. Bunun çözümü, özel sektörde çalışanlar sendikalı olursa kıdem tazminatlarını alırlar" ifadelerini kullandı.

Arslan, yıpranma yani kıdem tazminatını birçok özel sektör çalışanın işyerinden ayrıldıktan sonra ancak mahkeme kanalıyla aldığına dikkat çekerek, "Sendikalaşmanın olmadığı yerde ne yazık ki kıdem tazmitanı alınamıyor" diyerek, bu konuda fon oluşturulması önerisinde bulunduklarını bildirdi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 1049
Bu Ay : 5939
Toplam : 5939

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom