Belediye Meclisi Toplandı

Belediye Meclisi, alt ve üst yapı çalışmaları sırasında güvenlik ve koordinasyonun sağlanmasında önemli katkılar sağlayacak olan "Şehir Şantiyeciliği Yönetmeliği"ni de görüşerek kabul etti.

Belediye Meclisi Toplandı Malatya Haber

Malatya Belediye Meclisi, Temmuz Ayı Olağan Toplantısı yapıldı. Meclis Başkan Vekili Mehmet Şehitoğlu başkanlığında yapılan Belediye Meclis Toplantısı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Gündem dışı verilen tekliflerin görüşülerek, gündeme eklenmesinin ardından, gündem maddelerine geçildi.

Gündem maddeleri arasında yer alan ve çalışmalar sırasında gerek güvenlik, gerek şehrin temizliği ve gerekse de koordinasyonun sağlanması konusunda önemli katkılar sağlayacak olan "Şehir Şantiyeciliği Yönetmeliği" kabul edilirken, ayrıca Malatya Belediyesi Şehir Tiyatrosu Yönergesi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Yönetmeliği, Kadro iptal-ihdası ile Sözleşmeli olarak istihdam edilen personelin ücretleri de kabul edildi.

Malatya'nın önemli yeşil alanlarından birisi olan Horata Vadisi, Belediye Meclisi tarafından Rekreasyon ve Kentsel Dönüşüm Gelişim Proje alanı ilan edildi. Malatya Belediyesi tarafından Horata Vadisi'ne yeşil dokunun korunmasıyla birlikte, göletler, parklar, botanik bahçesi, sosyal tesisler ve gezinti alanları gibi düzenlemeler yapılması planlanıyor. Yapılacak olan bu düzenlemeler ile birlikte Malatya'nın önemli bir yeşil alan ve rekreasyon merkezine kavuşturulması amaçlanıyor.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 226
Bu Ay : 744
Toplam : 744

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom