CHP'de Kazan Kaynıyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya teşkilatında kazan kaynıyor.

CHP'de Kazan Kaynıyor Malatya Siyaset

Delegelerin yarısının istediği kurultay talebine il başkanı Hüseyin Baştürk şöyle cevap verdi: "Eski yöneticileri zaten CHP'yi 'kurultay partisi' yapma hastalığından kurtulamadılar."

İl binasında partililerle birlikte yaptığı basın açıklamasında Kılıçdaroğlu ve yönetimini desteklediklerini söyleyen CHP İl Başkanı Hüseyin Baştürk, şöyle konuştu: "Türkiye genelinde milletvekili sıralamasına giremeyen ve eski yöneticilere yakınlığıyla bilinen bir gurubun CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve kadrosunu parti yönetiminden düşürmek için imza topladığı günlerdir basın organlarında yazılıp, konuşulmaktadır. Ömürlerinde demokratik bir kurultay yapamayan, seçimlerde 'çarşaf liste' nedir bilmeyen, Genel Başkan seçebilmek için 'kota' uygulayanlara, divan önünde imza toplayanlara CHP örgütü tekrar teslim edilemez. İlimizde aralarında eski milletvekili ve il eski başkanının da bulunduğu bir grup il kurultay delegelerinden imza toplayarak Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve kadrosunu uzaklaştırıp; Kılıçdaroğlu öncesi bilenen isimlere partiyi tekrar teslim etme çabası içerisinde oldukları bilinmektedir."

"Genel Başkanla sorunumuz yok. Amacımız parti meclisini değiştirmek" diyen bu isyancı grubu samimi olmamakla suçlayan Baştürk, "Genel Başkanı da parti meclisini de kendileri seçti. Şimdi ne değişti de kurultay istiyorlar? Milletvekili adayı olmak için genel merkezi mekan tutan bu zevat, istemedikleri bu parti meclisi üyelerinin kapılarında yatarken hoş ve güzeldiler, şimdi mi başarısız oldular?" ifadelerini kullandı.

Baştürk, Malatya il örgütü olarak, ilçe örgütleri olarak Belediye başkanlarıyla birlikte Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve kadrosunun yanında olduklarını belirterek şunları söyledi:

"Bu grup; başta eski milletvekilimiz olmak üzere 12 Haziran seçimlerinden başarısız olmak için ellerinde geleni yaptı. Bunları bütün Malatya örgütleri ve seçmenleri gördü. Kendi ilçelerine, belediyelerine, köylerine hiçbir gün gidip partiye çalışmadıklarını bilmeyen var mı? Bu şahısları tüm örgütler olarak seçmene şikayet ediyoruz. Siyaset dik duran adamların işidir. Kendine fayda sağlamak isteyenlerin, sadece kendine demokrat olanların işi değildir."

Bunların korkusu ve isyanının geleceğin demokratik yapısı olduğunu anlatan Baştürk, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu kadronun eski yöneticileri zaten CHP'yi kurultay partisi yapma hastalığından kurtulamadılar. Politika üretemediler, milletvekili oldular millete vekillik yapamadılar. İl Başkanı oldular partiyi yönetemediler. Az olsun bizim olsun dediler."

Sonuçta 22 Mayıs'ta CHP'nin kaderinin değiştiğini anlatan Baştürk, sözlerine şöyle devam etti: "Kılıçdaroğlu Genel Başkan oldu. Yeni CHP ve yeni kadrolar Türkiye'ye umut oldu.

Gelinen noktada 12 Haziranda zafer kazanmadık ama başarısız da olmadık. Partiyi yüzde 20'den yüzde 26'ya çıkararak son 35 yılın en büyük başarısını kazandık. Bu başarı Genel Başkanımız, onun kadroları ve örgütlerimizin başarısıdır."

CHP'nin, aralarında eski il başkanları ve milletvekili de bulunan yedi delegesi kurultay istemişti.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 8
Bu Ay : 1861
Toplam : 1861

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom