Görme Engelliler Yararına Sergi Açıldı

Türkiye Beyaz Ay Derneği Malatya Şubesi ile Özel Turgut Özal Çocuklar Spor Kulübü işbirliği ile, görme engelliler yararına sergi açıldı.

Görme Engelliler Yararına Sergi Açıldı Malatya Haber

Türkiye Beyaz Ay Derneği Malatya Şubesi ile Özel Turgut Özal Çocuklar Spor Kulübü işbirliği ile, görme engelliler yararına sergi açıldı.

İç Mimar Sefa Gönültaş'ın katkısıyla açılan sergide, ahşap boyama, çini tabela motifleri, çini seramik tabakları, hat motifli çalışmaları bulunuyor.

Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, serginin açılışında yaptığı konuşmada, engellilerin önemli sorunları olduğu belirterek, özellikle derneğin bina sıkıntısı bulunduğunu, çok amaçlı bina yapılması için katkı yapacaklarını ifade etti.

Türkiye Beyaz Ay Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Önalan da, katkısından dolayı Sefa Gönültaş'a teşekkür ederek, "Engelli duyarlılığı konusunda kadınlar erkeklerden her zaman iki adım önde bulunuyor. Başbakanlık, engelliler için çalışmalarına devam ediyor. Engellilerle ilgili bakanlığın belli olmasıyla birlikte, engellilere daha da iyi hizmet verilecek" dedi.

Engelliler için "Eğitim Her Engeli Aşar" projesi başlattıklarını dile getiren Önalan, Milli Eğitim Bakanlığı, Başbakalık Özürlüler İdaresi ve Türkiye Beyaz Ay işbirliğiyle yürütülen bu projenin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrunnisa Gül'ün himayesinde devam ettiğini, projenin amacının eğitim konusunda farkındalık yaratarak eğitime girmemiş engellileri eğitime dahil etmek olduğunu anlattı.

Malatya Şube Başkanı Ahmet Sürmeli de, engellilerin bir gün değil, her gün hatırlanması gerektiğini vurguladı.

Konuşmaların ardından serginin açılışı gerçekleştirilirken, emeği geçenlere teşekkür plaketi verildi.

Habergeç 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 627
Bu Ay : 8686
Toplam : 8686

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom