Cezaevinde Ödül Töreni

Malatya E Tipi Kapalı Cezaevi'nde düzenlenen kurslara katılan hükümlüler ile Türkiye şampiyonu olan Badminton takımına ödül verilmesi nedeniyle bir tören düzenlendi.

Cezaevinde  Ödül Töreni Malatya Haber

Malatya E Tipi Kapalı Cezaevi'nde düzenlenen kurslara katılan hükümlüler ile Türkiye şampiyonu olan Badminton takımına ödül verilmesi nedeniyle bir tören düzenlendi.

Ceza İnfaz Kurumu Konferans salonunda düzenlenen törene; Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ceyhun Ceylan, Malatya Cumhuriyet Başsavcı Vekili Muzaffer Sayın, Ceza İnfaz Kurumu Savcısı Erdinç Hakan Özdabakloğlu, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, İl Tarım Müdürü Hamit Aygül, Cezaevi Müdürü Şerafettin Güngör, TSO Başkan Vekili Sıdık Özdemir ile kalabalık bir topluluk katıldı.
Cezaevinde açılan Bocce, masa tenisi, dart, resim, bilgisayar, arıcılık, ebru, kadın üst giysileri, fotoğrafçılık, kuaför, boya-badana, kaynakçılık, badminton, terzilik, basketbol, ahşap rölyef ve mobilyacılık kurslarına katılan hükümlü ve tutuklulara belgeleri verildi.

Ceza İnfaz Savcısı Erdinç Hakan Özdabakoğlu, "Malatya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu olarak iyiliştirme çalışmalarında 2010-2011 eğitim öğretim yılında büyük bir ivme kazandık. Dönem içerisinde açılan 98 kursa hükümlü ve tutuklulara okuma yazma, mesleki eğitim hobi ve spor kursları verildi. Mesleği olmayan hükümlü ve tutukluların meslek sahibi olarak bu kurumdan ayrılmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Okuma-yazma bilmeyen hükümlü tutuklular bu kurumda mutlaka okuma yazma öğreniyorlar.

Yine tutuklu ve hükümlüler, boş zamanlarını değerlendirerek hobi etkinliklerine katılıyor ve böylece kurum dışına çıktıklarında ikinci defa suça karışmaları önleniyor" dedi.

Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ceyhun Ceylan ise modern infaz anlayışının bir parçası olarak ceza infaz kurumlarının birer eğitim yuvası haline getirilmesinin amaçlandığını belirterek bu amaca ulaşmak için her türlü çalışmaya ivme kazandırdıklarını ve bireylerin iyileştirme sonrası ıslah olmaları noktasında başarıya ulaşıldığını kaydetti.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 752
Bu Ay : 8811
Toplam : 8811

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom