Hasan Erkoç Malatya'ya Döndü

MTSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Meksika'nın başkenti Mexico City'de düzenlenen 7. Dünya Odalar Kongresi'ne katıldıktan sonra Malatya'ya döndü. Erkoç, burada Meksika Cumhurbaşkanı Felipe Calderon dahil, birçok yetkiliye tepside kayısı hediye ettiğini söy

Hasan Erkoç Malatya'ya Döndü Malatya Haber

Meksika Ticaret Odası (CANACO) ev sahipliğinde, Meksika'nın başkenti Mexico City'de yapılan kongreye Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte MTSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç'in yer aldığı 40 kişilik bir ekip katıldı.

8-10 Haziran tarihlerinde yapılan kongrede Malatya'yı temsilen katılan Erkoç, "MTSO olarak Türkiye Milli Komitesi'ne üyeyiz. Üye olarak katıldım. Beraberimizde götürdüğümüz Malatya'nın kayısısını Meksika Cumhurbaşkanı Felipe Calderon'a da takdim etme imkanı bulduk. Meksika Türkiye Büyükelçisi hemşerimiz, Malatya'nın Pütürge ilçesi doğumlu Alev Kılıç'a da kayısı ikramında bulunduk" ifadelerini kullandı.

7.Dünya Odalar Kongresi'nde proje yarışmasının da olduğunu söyleyen Erkoç, Türkiye'de finale kalan 3 proje yarışması gerçekleştirildi. İstanbul'dan bir proje birinci seçildi" şeklinde konuşurken, Türkiye Büyükelçiliği'nin Mexico City'de ticari müşavirlik açmasının ticaret açısından önemli olduğunu, bu anlamda ticari ilişkilerin daha iyi noktalara gelir diye ümit ettiğini kaydetti.
Erkoç, Meksika programının son derece yararlı geçtiğini kaydetti.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 22
Bu Ay : 5216
Toplam : 5216

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom