Malatya Rışvan'a Ziyaret

Gaziantep, Şanlı Urfa ve Adıyaman Rışvan toplumunun temsilci ve ileri gelenleri Malatya'daki akrabalarını dernek merkezlerinde ziyaret ettiler.

Malatya Rışvan'a Ziyaret Bölge

 Adıyaman Belediye Başkanı M.Necip Büyükaslan,  Gaziantep Rişvanlılar Derneği başkanı Ali Avcı, Adıyaman ve Şanlıurfa illerindeki Rışvan temsilcileriyle birlikte Malatya'daki Adıyamanlılar ve Rişvan Aşireti Derneği'ni ayrı ayrı ziyaret ettiler.

Malatya Rışvan Derneğinde gerçekleşen ziyarette, Malatya derneğinin başkanı İsmet Çelik, yönetimde bulunan ileri gelenler ve Dr. Ali Yalçın misafirlerini karşıladılar. Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, ve bazı  aday adayların da gelen Rışvanlı misafirlerle Malatya Rışvan Derneğine ziyarette bulunmaları memnuniyetle karşılandı. 

Dr. Ali Yalçın, yaptığı konuşmada Rışvan Toplumu akrabalık bağına önem veren bir aşirettir. Akrabalık, insanlığın utanacak yüzünü güçlendirir diyerek sılayı rahimde bulunan misafirlere ve eşlik edenlere teşekkür etti.

AK Parti Milletvekili Ömer Faruk Öz ziyaret esnasında yaptığı konuşmada Adıyamanlılar ve Rişvan aşiretine mensup kişilerin ülke kalkınmasına büyük emekleri olduğunu söyledi.

Adıyaman Belediye Başkanı M.Necip Büyükaslan'da konuşmasında Malatya'daki hemşehrilerini Malatya'daki ziyaret etmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

Malatya Adıyamanlılar Dernek Başkanı Melik Demirbay, dernek olarak Malatya'ya gelen Adıyamanlı öğrenci, hasta ve yardıma muhtaç hemşehrilerinin sorunlarıyla yakından ilgilendiğinin altını çizerek 'Sayın Milletvekilimiz ve beraberindekilerin derneğimizi ziyaretleri bizi oldukça duygulandırmıştır. Dernek olarak milletvekilimiz Sayın Öz ve Belediye Başkanımız Sayın Büyükaslan ile bölgemizin önemli aşiretlerinden Rişvan aşiretinin önde gelen kanaat önderlerini derneğimizde görmek, bizlerin hemşehrilerimize karşı duyarlılığını artırmıştır" şeklinde konuştu.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 222
Bu Ay : 222
Toplam : 222

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom